Depilacja męska – co warto wiedzieć?

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn The Beauty Doctors zaprasza na zabiegi

Zarówno depilacja męska, jak i damska polega na tym samym, a mianowicie pozbyciu się niechcianych włosków. Jeżeli chodzi o depilacje męską to nie zamyka się ona na zaroście twarzy, ale wykonywane są również na klatce piersiowej, plecach czy nóg. Świat się rozwija i na szczęście w zapomnienie odchodzi znany stereotyp, że mężczyzna nie powinien się golić. Aktualnie coraz więcej panów decyduje się na ten zabieg, najczęściej są to sportowcy różnych dyscyplin. Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest długotrwałą metodą usuwania owłosienia, nie tak jak używanie maszynek czy trymerów. One, co prawda usuwają włoskie, ale na bardzo krótko i efekt końcowy nie jest wcale zbytnio zadowalający.

Partie ciała, które depilują mężczyźni

Jak wyżej zostało wspomniane, mężczyźni decydują się na:

 • depilacja miejsc intymnych, ponieważ są to wrażliwe miejsce, które przy stosowaniu maszynek, mogą zostać podrażnione i dawać uczucie dyskomfortu. Depilacja intymna nie jest przeznaczona tylko dla kobiet, bo również panowie dbają o swoją higienę i komfort. Depilacja intymna męska pomaga w pozbyciu się problemu wrastających włosków i niechcianego owłosienia.
 • depilacja pleców, ponieważ znaczna ilość mężczyzn mierzy się z problemem zbyt dużego owłosienia. Marzą wręcz oni o pozbyciu się włosów, które sprawiają, że nie czuje się oni dobrze ze sobą i z tym jak wyglądają.
 • depilacja klatki piersiowej -jest ona popularna pośród mężczyzn w przeciwieństwie do usług wykonywanych przez kobiety. Najczęściej usuwanie włosów z klatki życzą sobie klienci, którzy trenują np. siłowo, aby ich mięśnie były bardziej widoczne. Ale nie tylko, ponieważ znaczna część panów robi to, aby ich ciało ładnie się prezentowało, a skóra była gładka.
 • depilacja pach, zarówno u kobiet i mężczyzn jest powszechna, ponieważ jest to miejsce, gdzie zwykle nie chcemy owłosienia i podrażnienia podczas golenia. Pozbycie się tych włosków sprawia, że nie mamy już żadnych podrażnień, a Twoje pachy cieszą się gładką skórą
 • depilacja uszu również jest wykonywana, ale już głownie ze względów estetycznych, ponieważ włosy w tym miejscu nie wyglądają zachęcająco.
 • oferuje się także depilacje nóg i rąk podczas zabiegu, ale jest ona rzadziej wybierana niż inne.

The Beauty Doctors zaprasza na zabiegi dla mężczyzn

 

Rodzaje depilacji męskiej

 • depilacja woskiem
 • depilacja laserowa

Zabieg depilacji woskiem

Ten rodzaj zabiegu polega na mechanicznym wyrwanie włosków, które przyklejone są do twardego wosku. Po wykonaniu zabiegu możemy cieszyć się dłużej gładką skórą, niż przy zwykłym goleniu maszynką. Lecz trzeba pamiętać, że nie jest to bardzo trwały efekt, trzeba go regularnie powtarzać, aby mieć gładkie ciało. Należy zdawać sobie także sprawę z tego, że ta metoda depilacji niesie ze sobą konsekwencje. Odrastające włoski ciągle będą się pojawiać.

Skutki uboczne depilacji woskiem

 • poparzenia woskiem, które nie są przyjemne dla skóry
 • bywa tak, że klient ma alergie na wosk twardy i nie zdaje sobie z tego sprawy, co prowadzi do poważnych konsekwencji, więc warto najpierw zbadać się i sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni.
 • mogą pojawić się także podrażnienia po wykonanej depilacji.
 • jak wspomniane wyżej, może pojawić się wrastanie włosków
 • zerwanie naskórka jest najbardziej bolesnym skutkiem, który może się pojawić podczas depilacji.

Tak więc depilacja woskiem jest pomocna, ale tylko na jakiś okres czasu. Trzeba powtarzać ją dość często, w zależności od tego jakie miejsce zostało poddane depilacji. Po tym zabiegu należy uważać na miejsce, w którym wykonana została usługa. Niestety zabieg ten nie jest zbytnio komfortowy, wiąże się z bólem. Jednak depilację woskiem można wykonać w zaciszu sportowym, lecz do niektórych partii ciała nie jesteśmy w stanie dosięgnąć. Nie jest możliwa depilacja na całe ciało samodzielnie. Dlatego po te usługi najlepiej udać się do salonu, czym zajmie się kosmetyczka. Po tym zabiegu należy na pewien czas odstawić uprawianie sportów i zabawy w basenie.

Zabiegi pielęgnacyjne w Klinice medycyny estetycznej Olsztyn

 

Zabieg depilacji laserowej

Ta metoda depilacji jest znacznie częściej polecana niż woskiem. Czym różni się ta metoda? Polega na usunięciu włosków TRWALE przy pomocy lasera poprzez termiczne uszkodzenie mieszka. Raz na jakiś czas warto udać się na zabieg przypominający. U mężczyzn potrzebna jest większa ilość zabiegów z powodu tego, że męskie włosy są znacznie gęściejsze i twardsze niż u kobiet. Musisz wiedzieć, że depilację laserową u kobiet zwykle poddaje się pachwiny, a u panów cały obszar ciała. Co jeszcze różni wykonywanie tego zabiegu u kobiet i mężczyzn? U kobiet występuje podział na bikini brazylijskie i francuskie, natomiast u mężczyzn takie podziały nie występują. Jednak przed zabiegiem specjalista pyta się klienta o jego preferencje i wykonuje zabieg zgodnie z wytycznymi. Laser jest o wiele bardziej skuteczniejszy od wosku, dlatego stał się tak powszechny.

Jeżeli chodzi o trwałość depilacji to efekty są długotrwałe i zadowalające przez długi czas. . Mamy kilka serii, zwykle to 6-8 zabiegów w ostępie 6-10 tygodni. Wszystko zależy od tego, gdzie wykonywany był zabieg. Pierwsze efekty zobaczysz już po pierwszej wizycie. Natomiast wcześniej wspominane zabiegi przypominające wykonuje się zwykle raz na rok. Więc możemy zobaczyć, że ta depilacja jest o wiele lepsza od wosku, ponieważ jest trwalsza i ma mniej skutków ubocznych.

 Zalety depilacji laserowej:

 • na pewno jest to gładka skóra, jest to oczywiście kwestia estetyczna, ponieważ nie każdy chce usunąć włosy ze swojego ciała. Plusem gładkiej skóry jest na pewno wydzielanie mniejszej ilości potu i co za tym idzie ograniczenie nieprzyjemnego zapachu.
 • mniejsza ilość podrażnień, a nawet ich brak.
 • komfort podczas zabiegu, ponieważ jest on bezbolesny w odróżnieniu od wosku twardego.
 • to, co najważniejsze, czyli trwały efekt gładkiej skóry.

Depilacja męska intymna, brazylijska

 

Męska depilacja intymna

Tak właściwie to męska depilacja intymna nie różni się wcale od tej wykonywanej w innych obszarach ciała np. depilacja rąk czy depilacja nóg. Podczas trwania zabiegu stosowany jest zimny okład bądź głowica chłodząca, aby jak najbardziej zminimalizować ból pacjenta. Dopiero po schłodzeniu następuje kolejny krok, czyli przyłożenie lasera i strzał. Dlaczego ta metoda jest najlepsza przy usuwanie owłosienie okolicach intymnych? Ponieważ jest to miejsce niezwykle delikatne i wrażliwe na ból, dla tego inna metoda niż laserowa, mogłaby by być bardzo bolesna.

Gdzie najlepiej udać się, aby wykonać zabieg depilacji intymnej, a także pozostałych obszarów ciała?

Najlepiej na pierwszą wizytę udać się do specjalisty, który ma dobre opinie i jest chwalony oraz polecany przez innych ludzi. Unikaj nie sprawdzonych salonów oraz tych, które posiadają negatywne komentarze. Twoje zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie ryzykuj jego utraty, wykonują zabieg w niepoprawnych warunkach pracy. Warto także zapoznać się z tym, jak wygląda zabieg, aby wszystkie Twoje pytania otrzymały odpowiedź. Życzenie klienta jest jak najbardziej brane pod uwagę, ale trzeba zdawać sobie z tego, że ludzie wykonujący zabieg są specjalistami i wiedzą, jak należy postępować.

Klinika medycyny estetycznej The Beauty Doctors w Olsztynie ma szeroki wachlarz możliwości. Pracuje tu wyszkolony personel, który w pełni zadba o Ciebie. Koniecznie sprawdź naszą  bogatą ofertę. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Zapisz się już teraz na pierwszą wizytę!