Dolina łez – problem, przez który nie musisz płakać

Dolina łez to problem, z którym upora się medycyna estetyczna Olszytyn The Beauty Doctors

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. To one najczęściej zdradzają nasze emocje, wiek, czy stan zdrowia. Oczy są newralgicznym punktem naszego ciała. Są wrażliwe i to właśnie w ich okolicach najszybciej uwidaczniają się pierwsze zmarszczki. Zagłębienia skóry właśnie pod oczami nazywane są doliną łez. Jest to przypadłość nie tylko wieku starszego, gdyż dotyka to również osób młodych. Czy jest na to sposób? Jak cofnąć ten przykry dla oka defekt, by móc cieszyć się promiennym wyglądem na dłużej?

Dolina łez – przyczyny powstawania

Nasza skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, jest także niezwykle podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, które z pomocą upływu czasu powodują, że traci ona swoją jędrność i staje się wiotka. Okolice oczu wymagają szczególnej pielęgnacji, już na etapie młodego wieku, aby jak najdłużej opóźniać procesy starzenia.

Do jednego z częściej występujących problemów w tym obszarze możemy zaliczyć powstawanie doliny łez. Dolina łez to dość charakterystyczne zagłębienie, które usytuowane jest pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Linia doliny łez przebiega w sposób ukośny i jest to wektor łez, wypływających z oka, stąd nazwa.

Dolina łez to defekt czysto estetyczny, sprawia ona, że nasza twarz nieustannie wygląda na wycieńczoną, przepracowaną. Jesteśmy odbierani przez innych jako osoby nieprzyjemne w kontakcie, albo jako umęczone życiem, co kompletnie nie musi się sprawdzać w rzeczywistości. Warto jednak pamiętać przysłowie „jak cię widzą, tak cię piszą”, które doskonale potwierdza hipotezę, że nasz wygląd oddziałuje na postrzeganie nas w oczach innych osób.

Medycyna antystarzeniowa Olsztyn poradzi sobie z szeregiem defektów starzejącej się skóry

 

Przyczyny powstawania doliny łez

W zupełnym skrócie możemy stwierdzić, że tak naprawdę głównym czynnikiem determinującym pojawienie się doliny łez jest wiek, a dokładniej rzecz ujmując – starzenie się skóry. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej, skóra w okolicach oka jest bardzo delikatna i cieniutka (jej grubość to zaledwie 0,5 mm grubości, co czyni ją najcieńszym miejscem skórnym na człowieku!).

Postępujący upływ czasu powoduje również spowolnioną produkcję naturalnych „wypełniaczy”. Należą do nich kolagen (odpowiada on m.in. za jędrność skóry) oraz kwas hialuronowy (bierze on udział w produkcji kolagenu).

Kolejną przyczyną powstawania doliny łez jest uwarunkowanie genetyczne. U niektórych osób defekt ten powstaje relatywnie wcześnie, a to niestety wina naszej genetyki. Osoby posiadające specyficzny kształt twarzy, czy niewielką ilość tkanki tłuszczowej w rejonach twarzoczaszki są poszkodowane pod tym względem.

Powstawanie doliny łez w młodym wieku jest właśnie winą takich, a nie innych predyspozycji genetycznych. Jednakże istnieją także czynniki środowiskowe, które dodatkowo przyspieszają to zjawisko. Należą do nich:

 • nieumiejętna pielęgnacja skóry twarzy
 • palenie papierosów
 • gwałtowne, duże spadki masy ciała
 • nieodpowiednia dieta
 • przewlekły stres
 • nieprawidłowy tryb życia- niewielka ilość snu, przepracowanie, niedostateczna ilość witamin

Podsumowując, do głównych czynników determinujących proces tworzenia się doliny łez, zaliczamy:

 • proces starzenia się skóry
 • niewystarczająca produkcja kolagenu w okolicach oczu
 • zanik tkanki tłuszczowej
 • wiotczenie mięśni w obszarze twarzy
 • nieodpowiedni styl życia
 • uwarunkowania genetyczne
 • zaburzenia metaboliczne

Przyczyn powstawania doliny łez może być wiele, rozwiązanie zaś jest jedno - zabieg w klinice medycyny estetycznej Olsztyn

 

Dolina łez – zabiegi medycyny estetycznej

Wiemy, że nie na wszystko mamy wpływ. Nie możemy wpłynąć na powolniejszy bieg czasu, ani na procesy wraz z nim zachodzące, aczkolwiek mamy wpływ na to, aby wbrew surowej matce naturze, wciąż wyglądać świetnie, nawet pomimo postępujących procesów starzenia się skóry.

Oznaki starzenia potrafią mocno dać w kość. Nie zawsze możemy i chcemy pogodzić się z naturalnym procesem starzenia. Na pomoc wychodzi nam jednak medycyna estetyczna Olsztyn, która w swoim arsenale ma przygotowany cały szereg broni na nieustępliwe oznaki starzenia. Wyspecjalizowany zespół  lekarzy Kliniki The Beauty Doctors pomoże w walce z oznakami starzenia. Wszak medycyna anty-aging to ich konik!

Dzięki medycynie estetycznej jesteśmy w stanie poradzić sobie z redukcją widoczności doliny łez. Wśród popularnych do tego celu zabiegów wymienia się zabiegi laserowe (laser frakcyjny oraz laser CO2), mezoterapię igłową oraz zabiegi wypełniające. Aby dobrać do siebie odpowiedni zabieg, najpierw powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.

Wypełnianie doliny łez, Olsztyn tu znajdziesz specjalistów

Efekt zmęczonego spojrzenia to już nie musi być Twój problem. Dzięki zastosowaniu wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym otrzymujemy natychmiastowy efekt, dzięki któremu nasza twarz uzyskuje promienny i wypoczęty wygląd.

Przypomnienie:

Kwas hialuronowy (potocznie nazywany „eliksirem młodości”) jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie w postaci hialuranu sodu. Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, za co pokochały go miliony kobiet i mężczyzn. Jest substancją w zupełności bezpieczną, a jego szerokie spektrum zastosowania czyni go jedną z ważniejszych substancji w kosmetyce.

Kwas hialuronowy rozwiązaniem na dolinę łez

 

Jak wygląda zabieg wypełnienia doliny łez z użyciem kwasu hialuronowego?

Wypełnienie doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego jest metodą mało inwazyjną. Zabieg ten rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, a następnie, na obszar poddawany zabiegowi, aplikowany jest krem znieczulający.

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. Efekt zabiegu pojawia się po ok. kilku tygodniach, jednakże pierwsze zmiany jesteśmy w stanie dostrzec już po kilkunastu godzinach.

Efekty utrzymują się u pacjenta to ok. 6-12 miesięcy.

Przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym

Wskazaniami do powstrzymania się od przeprowadzenia zabiegu wypełniania doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego są:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • zakażenia skóry w aktywnym stadium (np. trądzik, opryszczka)
 • czas leczenia onkologicznego
 • skłonność do obrzęków w okolicach oczu

Osocze bogatopłytkowe – sposób na redukcję doliny łez

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zyskuje obecnie bardzo na popularności. Wszystko dzięki temu, że zabieg ten jest wysoce bezpieczny, a uzyskiwane dzięki niemu efekty są wręcz rewelacyjne.

W celu przeprowadzenia zabiegu najpierw konieczne jest, aby pacjent poddał się pobraniu własnej krwi, która następnie poddana zostanie odwirowaniu. Odseparowane osocze zostanie zaaplikowane techniką mezoterapii igłowej.

Zabieg wygładzający dolinę łez to propozycja zarówno dla kobiet jak i mężczyzn

 

Rewitalizacja doliny łez – mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem, który polega na wykonaniu zastrzyków podskórnych. Mogą one zawierać różne substancje, w tym kwas hialuronowy. Dzięki wykonywanym nakłuciom skóra jest odpowiednio stymulowana. Zredukowane zostają objawy starzenia. Wiele osób zajmujących się medycyną estetyczną uważa ten zabieg za jeden ze skuteczniejszych.

Laser frakcyjny

Działanie lasera polega na emitowaniu promieniowania, które podzielone jest na mnóstwo maleńkich strumieni, które mają za zadanie odparowanie tkanki ze skóry. W miejscu, w którym zostaje on zastosowany, dochodzi do pojawiania się mikrouszkodzeń, które z kolei przyczyniają się do rozpoczęcia procesu regeneracji.

Laser frakcyjny pozwala polepszyć jakość skóry, zmniejszyć jej wiotkość, a także popracować nad redukcją zmarszczek. Zabieg daje pokaźne efekty, jednak po jego wykonaniu konieczne jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń lekarzy specjalistów.

Zabiegi medycyny estetycznej w Olsztynie

Coraz większe zainteresowanie kobiet i mężczyzn medycyną estetyczną sprawiło, że na rynku mamy do wyboru szeroki zakres oferowanych usług przez przeróżne gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Warto zaznaczyć jednak, że zabiegi medycyny estetycznej wiążą się z ingerencją w nasze ciało, dlatego klinika, którą wybierzemy do przeprowadzania dowolnego zabiegu, powinna być starannie wyselekcjonowana.

Klinika The Beauty Doctors oferuje profesjonalne usługi z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli szukamy pomocy w redukcji zmarszczek, albo interesuje nas powiększenie ust czy wypełnienie bruzd to świetnie trafiliśmy. Oczywiście, to nie wszystko, bo klinika przedstawia znacznie bogatszą ofertę, z którą serdecznie zachęcamy się zapoznać. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dopasowanego pod swoje potrzeby.

Materiały zamieszczone w powyższym artykule nie stanowią profesjonalnych porad medycznych i nie zastępują poszukiwania porady medycznej u lekarzy specjalistów. Nigdy nie powinno się lekceważyć porady lekarza, a wykorzystanie informacji zawartych w artykule jest działaniem na własne ryzyko użytkownika. Użytkownik serwisu nie powinien podejmować się diagnozowania na własną rękę. Tekst nie stanowi treści reklamowych w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.