Kto powinien skorzystać z zabiegu APTOS?

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn wykona zabieg korekcji górnej i dolnej powieki

Nici aptos

Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo prężnie się rozwija. Stosowane są coraz bardziej skuteczne metody, które umożliwiają skorygowanie śladu pozostawionego przez czas na skórze. Jedną z metod, która cieszy się coraz większym powodzeniem są nici APTOS. Umożliwiają podniesienie i rewitalizację zwiotczałych tkanek twarzy. Wykorzystaniem nici aptos powinny zajmować się wyłącznie specjalistyczne gabinety, ponieważ ten zabieg wymaga ogromnej precyzji. Nici APTOS mocowane są w tkankach miękkich a następnie są naprowadzane na pierwotne położenie. W konsekwencji udaje się uzyskać naturalna krągłość 3D twarzy, a także skóra jest ujędrniona i napięta. Przedstawiamy, dla kogo dedykowany jest ten zabieg i co dzięki niemu można uzyskać.

lifiting twarzy, niciami aptos

Kto powinien skorzystać z zabiegu APTOS?

Zabiegi nićmi APTOS posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Wbrew pozorom można je stosować nie tylko w obrębie twarzy. Przeprowadzenia zabiegu wskazane jest, w sytuacji gdy dochodzi do lub są:

 • opadania tkanek miękkich znajdujących się w okolicy policzków, żuchwy i podbródka,
 • wypełnienie bruzdy nosowo-wargowej, lwiej zmarszczki i linii marionetki;
 • zlikwidowanie kurzych łapek i zmarszczek palacza;
 • zwiotczałej skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion, brzucha, ud;
 • kształtowanie piersi zwiotczałe tkanki;
 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, a także poprawa niesymetrycznych brwi;
 • asymetria twarzy;
 • występuje nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej;
 • odstające małżowiny uszne;
 • posiadanie garbka na nosie;
 • opadanie koniuszka nosa.

Medycyna estetyczna w Olsztynie - zabieg niciami aptos

Jak działają nici APTOS?

Mechanizm działania nici APTOS wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowany. Wprowadzone nici dokonują pogrupowania tkanek, a następnie rozmieszczają je na właściwym miejscu. Później w miejscach otaczających nici wytwarza się tkanka włóknista. W ten sposób skóra na twarzy uzyskuje stelaż, co pozwala na utrzymanie tkanek we właściwym miejscu jak i również pozwala na ich wzmocnienie. Ponadto po zabiegu implantacji nici organizm jest stymulowany do produkowania elastyny i kolagenu.

Zabieg implantacji nici APTOS przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Specjalista poprzez pojedyncze punkty nakłucia wprowadza pod skórę odpowiednie modele nici APTOS. W konsekwencji powstaje siatka, która posiada zdolność do potrzymania szkieletu. Okres utrzymywania się rezultatów zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jednak szacuje się, że efekty mogą być dostrzegalne nawet przez 3 lata.

zabiegi medycyny estetycznej - lekarze specjaliściWystępuje wiele rodzajów nici liftingujących, jednak ostateczną decyzję o doborze podejmuje lekarz, który uwzględnia wiek, typ skóry jak i również obszar zabiegowy, a także poziom opadu tkanek. Właściwy dobór nici APTOS umożliwia zredukowanie śladów pozostawionych przez procesy starzenia.

Wprowadzenie nici liftingujących nie jest bolesne ze względu na zastosowane znieczulenie. Zazwyczaj punkty wprowadzenia nici goją się po upływie dwóch tygodni, jednak już po kilku dniach można powrócić do poprzedniego trybu życia, ponieważ w pierwszych dobach należy zminimalizować ruchy mimiczne twarzy.

Czas wprowadzania nici APTOS uzależniony jest od tego jaką strefę obejmuje. Lifting twarzy trwała od 30 do 40 minut. Z kolei w przypadku pojedynczej strefy zabiegowej specjalista może to zrobić w przeciągu 10-15 minut.

Medycyna estetyczna Olsztyn

Czy nici liftingujące APTOS są skuteczne?

Niekwestionowaną zaletą tej metody jest jej skuteczność, którą można bez obaw porównać z zabiegani chirurgii plastycznej. Nici posiadają jednak przewagę, ponieważ nie są aż w takim stopniu inwazyjne. Kluczowe jest, aby zabiegi APTOS wykonywać wyłącznie u specjalistów, w gabinetach zabiegowych.

Ten zabieg skutecznie spowalnia procesy starzenia, dlatego jest on dedykowany dla wszystkich osób, które chcą odmłodzić się bez operacji. Ten zabieg pozwala na lifting twarzy, zyskanie nowego kształtu. Dodatkowo stymuluje skórę i dostrzegalna jest poprawa napięcia skóry. A to wszystko bez konieczności nacinania skóry i hospitalizacji. Można odmienić całą twarz w niecałą godzinę.

Co można zyskać po zabiegu nićmi APTOS?

Stosowanie nici liftingujących zdecydowanie spowalnia procesy starzenia, co może działać wielotorowo i jest w pełni uzależnione od strefy wykonania zabiegu. Z pewnością stosowanie tego zabiegu jest polecane dla osób, które chcą:

 • podnieść wyraźnie opadnięte tkanki miękkie,
 • wygładzić bruzdy i zmarszczki,
 • wygładzić, odżywić, a także zagęścić i rozświetlić skórę,
 • zwiększyć napięcie skóry twarzy, szyi, dekoltu, a także biustu ramion brzucha, a nawet ud;
 • przeprowadzić korekcję asymetrii twarzy;
 • dokonać korekcji odstających uszu.

The Beauty Doctors - specjaliści medycyny estetycznej w Olsztynie polecają zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Czy nici liftingujące APTOS są bezpieczne?

Zabieg z wykorzystaniem nićmi APTOS jest w pełni bezpieczny. Wszystkie produkty stosowane w trakcie zabiegów posiadają wymagane Certyfikaty CE, a sama technologia objęta jest międzynarodowymi patentami. Technologia została opracowana w latach 90 ubiegłego wieku i od tego czasu jest nieustannie rozwijana i udoskonalana. Marka APTOS posiada prestiżową pozycję zarówno na rynkach poświęconych medycynie estetycznej jak i anti-anging. O jakości produktów świadczą najlepiej licznie przyznawane nagrody, także te w Polsce.

Jakie są korzyści implantacji nici APTOS?

Osoby, które zdecydowały się na nici liftingujące APTOS mogą liczyć na szereg korzyści wynikających z ich zastosowania. Dostrzegalne są one na wielu płaszczyznach, zatem rekomendowane są dla wielu osób.

Dzięki zastosowaniu nici APTOS można:

 • uzyskać naturalny wygląd skóry twarzy, co jest szczególnie pożądane przez osoby korzystające z klinik medycyny estetycznej. Szczególnie doceniają to mężczyźni, którzy wolą uniknąć niewygodnych pytań, ponieważ nici APTOS nie rzutują na zwiększenie objętości tkanek.
 • skorzystać z metody małoinwazyjnej, ponieważ nici są wprowadzane przez 1 lub 2 punkty wkłucia.
 • uniknąć poprawy wyglądu za pomocą rozcięć skóry, a także konieczności stosowania narkozy. Nici APTOS nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji.

Ogromną zaletą zabiegu z wykorzystaniem nici APTOS jest wykorzystywanie materiałów, które są w pełni wchłanialne, a jednocześnie są bezpieczne dla organizmu. Materiały stosowane w trakcie zabiegu są stosowane od wielu lat w chirurgii. Wszystkie środki, które są stosowane w trakcie zabiegu nićmi APTOS posiadają stosowne certyfikaty, a cała technologia jest chroniona za pomocą patentów międzynarodowych.

Warto zauważyć, że APTOS jest numerem jeden na świecie z uwagi na pierwszeństwo w opracowaniu tego zabiegu jak i również uzyskaniu bardzo dużej ilości certyfikatów oraz posiadania patentu dla nowych produktów i rozwiązań.

lifiting twarzy, niciami aptos

Jakie są zalecenia przed przeprowadzeniem zabiegu implantacji nici APTOS?

Bardzo dobrym posunięciem zanim zdecydujemy się na przeprowadzenie zabiegu zaleca się wykonanie podstawowych badań. W szczególności rekomendowana jest morfologia, OB, krzepliwość APTT. Dodatkowo osoby zmagające się z chorobami powinny omówić chęć przeprowadzenia zabiegu z lekarzem prowadzącym i wykluczenie przeciwwskazań charakterystycznych dla danych zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej.

Jakie są zalecenia po zastosowaniu nici liftingujących APTOS?

W ciągu trzech dni po zabiegu należy stosować zimne okłady. Zalecane jest trzykrotne ich powtarzanie w ciągu dnia, przez około 15 minut. Miejsca wkuć powinny być przecierane za pomocą preparatów odkażających skórę, a następnie te miejsca należy zakleić za pomocą plastrów maskujących steristrip. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać picia gorących napojów, a przez co najmniej dwa tygodnie należy unikać spożywania alkoholu.

Po zabiegu z nićmi APTOS należy znacząco ograniczyć mimikę twarzy, a także zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Zabronione są również masaże i zabiegi, które działają rozgrzewająco przez 3-4 tygodnie. Dodatkowo przez miesiąc po zabiegu nie należy wykonywać zabiegów stomatologicznych.

Nici liftingujące

Jakie są przeciwwskazania przed zastosowaniem stałych nici aptos?

Występuje cały szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu implantacji nici APTOS. Konieczne jest skonsultowanie jakichkolwiek wątpliwości ze specjalistą, który przeprowadza zabieg. Z wykonania liftingu niźmi APTOS powinny zrezygnować osoby, które:

 • w przeciągu ostatnich dwóch tygodni posiadały przeprowadzony zabieg stomatologiczny;
 • zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi,
 • chorują na ciężką chorobę fizyczną,
 • posiadają kolagenozę,
 • cierpią na chorobę niedokrwienną serca lub nadciśnienie II i III stopnia,
 • posiadają hemofilię,
 • doświadczają zaburzeń psychicznych,
 • zmagają się ze stanami zapalnymi lub nowotworami,
 • zachorowali na infekcję bakteryjną, np. zapalenie zatok lub angina,
 • są w fazie zaostrzenia przebiegu choroby przewlekłej,
 • są w ciąży lub karmią piersią.

Z zastosowania nici powinny również zrezygnować osoby, które już wcześniej miały wprowadzone nierozpuszczalne implanty w wyznaczonej strefie zabiegowej. Istotnym przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Cena zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących

Cena zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących jest w pełni uzależniona od obszaru ciała, który ma zostać poddany korekcji. Kluczowa jest także ilość wykorzystanych nici. Cena jednego zestawy nici APTOS wynosi od 1200 do 6000 zł za jedno opakowanie nici APTOS. W tym zestawie znajdują się nici o różnym typie i długości, co pozwala na skuteczne dopasowanie ich do przeprowadzonej interwencji.

Podsumowanie

Nici APTOS cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród osób, które pozostają na świecznikach społeczeństwa i dążą do spowolnienia upływającego czasu. Z pewnością nici są kluczowym elementem w wielu metamorfozach znanych i lubianych. Przystępność cenowa sprawiła, że korzystają z nich także przeciętni obywatele, którzy chcą czuć się komfortowo w swoim ciele. W rezultacie na wprowadzenie nici decydują się również mężczyźni, którzy chcą utrzymać młody wygląd twarzy. Dodatkowo nie zachodzi konieczność kilkudniowej rekonwalescencji, na którą nie każdy może sobie pozwolić z uwagi na liczne obowiązki w życiu codziennym.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę https://thebeautydoctors.pl/