Medycyna estetyczna i plastyka powiek

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn The Beauty Doctors zaprasza na zabiegi upiekszające i odmładniające

Klinika medycyny estetycznej pozwala na poprawienie jakości życia wielu osobom na świecie. Zajmuje się pielęgnowaniem i przywracaniem atrakcyjności fizycznej. Wykorzystuje środki medyczne, a zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy. Przebieg zabiegów jest mało inwazyjny. Jest metodą, która pozwala na poprawienie wyglądu i opóźnia naturalny proces starzenia się skóry. Cieszy się coraz większą popularnością, ze względu na bardzo dobre efekty w niwelowaniu defektów i poprawie wyglądu bez naruszania indywidualnych rysów twarzy. Skóra jest bardziej wypoczęta, zadbana, młodsza oraz zrelaksowana. Medycyna estetyczna daje szeroki zakres usług, między innymi korekcję powiek górnych i dolnych. Ostatnimi czasy popularność zdobywa zabieg plastyki powiek, dzięki któremu opadająca powieka przestaje być uciążliwym problemem.

Na czym polega zabieg korekcyjny powiek?

Opadająca powieka może być powodem do kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Twarz wygląda na ciągle zmęczoną i smutną. W przypadku kobiet defekt ten nie pozwala na wykonanie makijażu oczu. Jeśli chodzi o powody zdrowotne, to z pewnością jazda autem jest utrudniona poprzez zmniejszone pole widzenia. Może to doprowadzić do kolizji lub nawet wypadku. Praca przy komputerze również jest bardziej męcząca. Wraz z wiekiem skóra wiotczeje, co może wpłynąć w znacznym stopniu na pracę filmu łzowego i samych powiek. Efektem jest łzawienie oraz uciążliwa suchość gałek ocznych. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów z opadającą powieką, czyli zwiotczeniem i nadmiarem skóry. Zdarza się, iż przyczyna opadającej powieki jest inna. Na przykład związana jest z niewydolnością dźwigacza lub z wcześniejszymi urazami twarzy spowodowanymi nieszczęśliwym wypadkiem. Osoby decydujące się na przeprowadzenie operacji powinny być w pełni zdrowe. Plastyka powiek górnych i dolnych może być wykonana u osób bez żadnych przeciwwskazań medycznych. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. W pierwszym przypadku najpierw zaznacza się na skórze miejsca nacięcia. Po podaniu znieczulenia operator przystępuje do zabiegu. Lekarz wykonuje nacięcie wzdłuż naturalnego załamania się powieki. Dzięki temu można usunąć nadmiar skóry i tłuszczu oraz wzmocnić napięcie mięśni. Jeśli chodzi o blizny, to są one ukryte w załamaniu powieki i ledwo zauważalne.

The Beauty Doctors zaprasza do zapoznania się  z ofertą

 

Plastyka powieki dolnej

Korekcja powiek dolnych odbywa się poprzez nacięcie poniżej brzegu rzęsowego. Następnie chirurg oddziela skórę wraz z mięśniami od przegrody oczodołu i suwa przepuklinę tłuszczową. W niektórych przypadkach można przesunąć ją w dolinę łez dzięki czemu uzyskuje się naturalne jej wypełnienie. W tym przypadku blizna umiejscowiona jest na linii rzęs a po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna. Duże znaczenie ma fachowe szycie lekarza, którego zadaniem jest dbałość o jej jak najmniejszą widoczność poprzez precyzyjny szew. Zbyt duże wycięcie nadmiaru skóry może doprowadzić do powikłania w postaci wywijania się powieki dolnej lub górnej. Rekonwalescencja trwa około 10 dni i po tym czasie pacjent może powrócić do normalnego trybu życia. Siniaki i obrzęk ustępują w ciągu trzech tygodni. Zaleca się stosowanie kompresów chłodzących przez pierwsze 48 godzin po zabiegu. Stosowanie się do wskazań lekarza po zabiegu ma znaczenie w prawidłowym gojeniu się ran. Nie należy wykonywać wzmożonej aktywności fizycznej oraz chronić oczy przed słońcem poprzez nałożenie okularów przeciwsłonecznych. Wskazany jest spacer, który wspomaga gojenie się ran.

Jakie są zalecenia przed wykonaniem zabiegu?

Jeśli chodzi o zalecenia przed wykonaniem zabiegu plastyki powiek, to przede wszystkim 14 dni przed nie należy przyjmować niektórych leków. Między innymi zaburzających krzepnięcie krwi na przykład Polopiryny, Aspiryny, Acardu czy też witaminy E. Jeśli chodzi o dietę to należy unikać imbiru, czosnku oraz żeń-szenia. Zalecone badania lekarskie powinny być wykonane około 14 dni przed zabiegiem i powinny być w normie. Czyli trzeba wykonać morfologię krwi, ekg u osób powyżej 40 roku życia oraz INR. Korekcji powiek nie wykonuje się w okresie miesiączki. Najlepiej jest zaprzestać palenia papierosów na dwa tygodnie przed i po zabiegu oraz nie spożywać alkoholu kilka dni przed operacją. W przypadku kobiet nie wskazane jest wykonywanie makijażu w dniu zabiegu. Nie można nakładać podkładu ani tuszu do rzęs. Twarz musi być czysta.

Specjalisci z The Beauty Doctors oferują szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej

 

Efekty plastyki powiek

Plastyka powiek górnych i dolnych polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry wraz z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest z przyczyn estetycznych jak i zdrowotnych. Opadająca powieka zmniejsza szparę powiekową przez co zmniejsza pole widzenia. Skutkiem tego jest obniżenie właściwości funkcjonalnych. Nadmiar skóry i tłuszczu pogarsza wygląd wizualny. Twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Blepharoplastyka powieki dolnej wykonywana jest w celu redukcji zmarszczek i poprawy kształtu powieki. Skutecznie redukuje worki pod oczami przez co pacjent wygląda młodziej. Efekt zabiegu korekcji powiek utrzymuje się przez co najmniej 7-10 lat i zazwyczaj nie jest już powtarzany. W przypadku plastyki powiek dolnych nie należy jej wykonywać więcej niż dwa razy w życiu.

Zalety wykonania plastyki powiek?

Klinika medycyny estetycznej umożliwia polepszenie swojego wizerunku wizualnego twarzy. Opadająca powieka jest bardzo kłopotliwa i obniża samoocenę. Zabieg niesie wiele korzyści:

  • poprawa wyglądu twarzy,
  • poprawa jakości życia,
  • lepsze napięcie i elastyczność skóry,
  • redukcja zmarszczek wokół oczu i worków,
  • lepsze pole widzenia w przypadku opadającej powieki górnej,
  • długoletnie efekty.

Przeciwwskazania do wykonania plastyki powiek

Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zbiegu. Między innymi ciężkie choroby ogólnoustrojowe, stan po chemioterapii oraz infekcje powiek. Operacji plastycznej powiek nie można wykonywać u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Szczególną ostrożność należy zachować u osób chorujących na cukrzycę oraz z zaburzeniami w przypadku gojenia się ran. Wszelkie wątpliwości należy zawsze skonsultować z lekarzem na pierwszej rozmowie konsultacyjnej.

 

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn zaprasza do zapoznania się z ofertą

 

Plastyka powiek – wystąpienie powikłań

Każdy zabieg, nawet ten najmniej ingerujący niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Należą do nich między innymi infekcje, suchość oczu, niedomykalność powiek, nawracające infekcje oczu, krwawienie oraz wywinięcie powieki dolnej. Należy nadmienić, że występują one niezwykle rzadko. Odpowiednio wykonany zabieg niweluje ryzyko wystąpienia powikłań.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?

Po zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe informacje, co do postępowania. Czyli jak dbać o ranę, jak zmieniać opatrunki oraz stosować przepisane krople i maści. W przypadku dolegliwości bólowych można przyjąć leki przeciwbólowe. Stosowanie chłodnych okładów przynosi ulgę w przypadku obrzęku. Po zabiegu plastyki powiek występują siniaki oraz tkliwość na dotyk. Zalecany jest odpoczynek i ograniczona aktywność fizyczna. Po około tygodniu pacjent powinien zgłosić się na wizytę kontrolną, podczas której lekarz oceni wygląd ran oraz zdejmie szwy. Makijaż można wykonać po około 3 tygodniach a do pracy wrócić już po 10 dniach. Przez kolejne tygodnie trzeba unikać niektórych aktywności, na przykład korzystania z basenu czy też sauny. Nie wolno korzystać z solarium i wystawiać twarzy na ekspozycję słoneczną. Przez pół roku po zabiegu trzeba używać kremów z wysokim filtrem UV. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem. Do takich nieprawidłowości można zaliczyć zaczerwienienie w miejscu gojenia się rany, gorączkę oraz obrzęki w czasie kiedy to już powinny ustąpić.

Wysoka jakość wykonania zabiegu

Opadająca powieka jest sporym problemem dla wielu osób oraz utrudnia pole widzenia. Korekcja górnych oraz dolnych powiek podnosi komfort życia w bardzo dużym stopniu. Plastyka powiek pozwala na pozbycie się dyskomfortu. Zwykle wykonuje się ją po 35 roku życia i można powtórzyć po około 10-15 latach, w przypadku wykonania u młodych osób. Istnieje możliwość zlikwidowania innych problemów podczas zabiegu plastyki. Istnieje możliwość usunięcia gradówki, mięczaków zakaźnych i brodawek, kępek żółtych, kaszaków, rogów skórnych, pypci, zmian spojówkowych, skrzydlika oraz guzów powiek i spojówek. Można również zniwelować zmiany barwnikowe skóry powiek i spojówek oraz wykonać odwinięcie lub podwinięcie powieki.

Jakie zabiegi oferuje The Beauty Doctors?

Klinika medycyny estetycznej The Beauty Doctors zapewnia swoim pacjentom wysoką jakość wykonywanych usług. Doświadczenie w swojej dziedzinie oraz profesjonalizm gwarantują oczekiwany efekt i tym samym zadowolenie klientów kliniki. Plastyka powiek to zabieg, który na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest w ofercie kliniki, ale z pewnością będzie. A Ty już dziś możesz o nim przeczytać. Sprawdź koniecznie pełną ofertę The Beauty Doctors. Zobacz w czym możemy Ci pomóc. Medycyna estetyczna Olsztyn oferuje szeroki zakres zabiegów estetycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Razem dokonamy przemiany Twojego wyglądu. Najlepsi specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej przeprowadzą zabiegi w sposób bezpieczny i spełniający indywidualne oczekiwania. Pozbądź się swoich kompleksów na długie lata.