Mezoterapia bezigłowa – sposób na odmłodzenie skóry

Mezoterapia bezigłowa - sposób na odmłodzenie skóry

Medycyna estetyczna stoi na straży piękna. Oferuje ona możliwość poprawy swojej urody oraz zlikwidowania tych defektów, które mogą powodować u wielu osób dyskomfort psychiczny. Dużą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa. Osoby, które odczuwają lęk przed wszelkiego rodzaju iniekcjami, mogą skorzystać z alternatywy. To dla nich oferowany jest zabieg mezoterapii bezigłowej.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Jest to zabieg, który pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych pod skórę twarzy przy pomocy impulsów elektrycznych. Bez obaw, są to działania w pełni bezpiecznej, które nie będą powodować tak przykrych odczuć, jak to jest w przypadku zastrzyków. Kosmetyczka wykorzystuje specjalne urządzenie, które opiera się na zasadzie działania elektroporacji i ultradźwięków (sonoforezy).

Może dla osoby, która wcześniej nie miała z tym do czynienia, brzmieć będzie to skomplikowanie. Jednak bez obaw. Podczas wykonywania zabiegu pozostanie się tylko zrelaksować, oczekując na efekty, jakie na pewno będą widoczne w przypadku regularnie wykonywanych zabiegów mezoterapii bezigłowej.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Osoby, które zainteresował tego rodzaju zabieg kosmetyczny, na pewno będą mieli wiele pytań. Wszelkich odpowiedzi udzielić mogą pracownicy The Beauty Doctors, którego stronę można znaleźć pod adresem https://thebeautydoctors.pl/. Zajmują się oni wykonywaniem tego typu zabiegów.

 

Bezpieczna mezoterapia bezigłowa twarzy

Wiele osób obawia się zabiegu depilacji laserowej. Podobnie jest w przypadku mezoterapii bezigłowej. Skóra – w przypadku obydwu tych zabiegów – jest w pełni bezpieczna. Tym bardziej że bezpieczeństwo zostało wcześniej przetestowane.

Urządzenie, które wykorzystywane jest podczas zabiegu, pozwala na otwarcie nowych kanałów w obrębie skóry twarzy. Dzięki temu zostają właśnie wprowadzone składniki aktywne, jakie mają dobroczynny wpływ na to, co w przyszłości będzie działo się ze skórą w tym właśnie obrębie.

W błonach komórkowych, jak i w warstwie rogowej skóry, dochodzi do korzystnych zjawisk fizycznych. Są one w pełni bezpieczne – chociaż z jednej strony mogą dla laików nie do końca pozostać zrozumiałe. Najważniejsze jest jednak to, że można cieszyć się korzyściami aktywnych preparatów, które wprowadzone są w głąb bez konieczności wbijania igieł.

Bezpieczna mezoterapia bezigłowa twarzy

Warto zdecydować się na zabieg bezigłowej mezoterapii. Tym bardziej że efekty mezoterapii bezigłowej przechodzą oczekiwania tak naprawdę każdej osoby.

 

Kto może poddać się zabiegowi mezoterapii bezigłowej?

Nikt do tego zabiegu nie powinien czuć się przymuszony. Można znaleźć jednak listę wskazań dedykowaną dla tych osób, które chcą zadbać o swój wygląd.

Zaliczyć można do nich osoby, które chcą:

 • wymodelować swoją sylwetkę,
 • pobudzić krążenie w najgłębszych warstwach skóry twarzy i nie tylko,
 • zlikwidować wiotką skórę,
 • doprowadzić do ujędrnienia skóry,
 • wygładzić blizny oraz rozstępy,
 • zlikwidują cellulit.

Kto może poddać się zabiegowi mezoterapii bezigłowej?

Sprawdź naszą ofertę zabiegów na https://thebeautydoctors.pl/oferta

 

Zastosowanie mezoterapii bezigłowej polecane jest jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa, jak również przeciwko oznakom starzenia. Mówiąc wprost – dzięki temu można zatrzymać młodość na dłużej.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej

Pomimo tego, że ma się do czynienia z bezpiecznym zabiegiem, który na dodatek został przebadany naukowo, nie każdy może skorzystać z możliwości jakie on daje. Na liście przeciwwskazań mezoterapii bezigłowej znaleźć można:

 • choroby żył,
 • cukrzycę,
 • epilepsję,
 • choroby serca,
 • wszczepiony rozrusznik,
 • choroby nowotworowe,
 • aktywna infekcja (grzybicza, wirusowa lub bakteryjna),
 • nadwrażliwość skóry,
 • przerwana ciągłość skóry,
 • gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu,
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Z wykonania mezoterapii bezigłowej muszą także zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Można być pewnym tego, że przed rozpoczęciem tego zabiegu, osoba prowadząca sprawdzi listę przeciwwskazań. Tak aby zyskać pewność co do tego, że zawsze będzie można zadbać o zachowanie bezpieczeństwa. W końcu chodzi o zachowanie miłych wspomnień oraz efekty, jakie pojawią się w bardzo szybkim czasie.

 

Nieinwazyjny system odmładzający skórę

Przeprowadzenie zabiegu mezoterapii wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Takie, które muszą posiadać certyfikaty, które są najlepszym dowodem na to, że ma się do czynienia z bezpiecznym narzędziem. Pomimo tego, że mowa jest o impulsach elektrycznych, nie trzeba się ich obawiać.

Nieinwazyjny system odmładzający skórę

Urządzenie przykładane jest do skóry twarzy lub do innych obrębów. Impulsy są delikatne i dają one przyjemne odczucia. Jednak pozwalają one wniknąć w głąb skóry wszystkim aktywnym substancjom. Oprócz urządzenia, ważne są właściwie dobrane kosmetyki, których zadaniem będzie m.in. odmłodzenie i nawilżenie skóry.

 

Efekty mezoterapii bezigłowej

Wiele osób wie, że po zabiegu depilacji laserowej można spodziewać się imponujących efektów. Czy można na nie liczyć po wykonaniu zabiegi mezoterapii bezigłowej? Oczywiście, że tak.

Oto efekty, które na pewno będą widoczne:

 • odmłodzenie i nawilżenie skóry,
 • normalizacja naskórka,
 • spłycenie zmarszczek,
 • rozjaśnienie plam skórnych,
 • tonizacja,
 • redukcja cellulitu.

Oprócz wyżej wymienionych, można spodziewać się następujących efektów: zwiększenie przenikalności błon komórkowych, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników, pobudzenie metabolizmu tkankowego, ujędrnienie biustu i pozbycie się rozstępów.

Efekty mezoterapii bezigłowej

Uwaga! Ważna jest jednak regularność i systematyczność wykonywania zabiegów. Tylko dzięki temu będzie można być pewnym, że efekty nie tylko będą widoczne gołym okiem, ale także będą się długo utrzymywać.

Czas zabiegu uzależniony jest od tego, z jaką dokładnie strefą ciała ma się do czynienia. W przypadku samej twarzy, mezoterapia bezigłowa może twarz ok. dwudziestu minut. Na całe ciało czas zabiegu wynieść może nawet ok. 80 minut. Takich informacji na pewno będą w stanie udzielić osoby, które podejmują się takich zabiegów.

Ile mezoterapii bezigłowej będzie potrzeba? Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od tego, z jakim rodzajem skóry ma się do czynienia. Częstotliwość zabiegów powinna utrzymać się na poziomie jednego w tygodniu. Aby móc faktycznie obserwować efekty mezoterapii bez użycia igieł, należy wykonać ich od 5 do 10.

 

Kosmetyki do wykonywania mezoterapii bezigłowej

Na pewno nie są to produkty, jakie można normalnie spotkać na półkach drogeryjnych. Liczy się ich staranne dobranie.

W przypadku zabiegu mezoterapii muszą być to preparaty, jakie w swoim składzie mogą zawierać:

 • kofeina – pozytywnie wpływa na proces lipolizy, dzięki czemu zostaje pobudzony proces spalania tkanki tłuszczowej. Jest to składnik, który bardzo często stosowany jest podczas redukcji cellulitu.
 • krzemionka organiczna – składnik aktywny, który zapobiega procesowi starzenia się skóry. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie doprowadzić do regeneracji tkanki łącznej. Całkiem możliwe, że dlatego krzemionka wykorzystywana jest podczas terapii wypadania włosów.
 • kwas hialuronowy – pomaga na wypełnienie stref pomiędzy skórami. Jest on odpowiedzialny za zatrzymanie się wody, dzięki czemu dochodzi do wypełniania przestrzeni znajdującymi się między włóknami kolagenowymi.
 • wyciąg z karczocha zwyczajnego – zawierający kwasy polifenolowe. Są one odpowiedzialne za przetwarzanie się cukrów i tłuszczów. Świetnie wpływa na pozbycie się cellulitu oraz rozstępów.
 • l-karnityna – składnik aktywny, który odpowiedzialny jest za proces spalania tłuszczów.

Kosmetyki do wykonywania mezoterapii bezigłowej

 

Czego należy spodziewać się po zabiegu mezoterapii bezigłowej?

Chcąc wykonać taki zabieg, warto wiedzieć, czego tak naprawdę należy się spodziewać. W pierwszej kolejności zostanie z daną osobą przeprowadzony wywiad, którego celem będzie m.in. ocena kondycji skóry oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli zostanie wydana pozytywna opinia, osoba prowadząca poprosi o zdjęcie wszystkich metalowych przedmiotów, np. kolczyków, łańcuszków, itd. Tak, bowiem osoby, które mają elementy metalowe na stałe (np. protezy), nie mogą poddać się temu zabiegowi.

Cała skóra, gdzie mezoterapia bezigłowa ma zostać wykonana, zostanie zdezynfekowana. Na oczach klientki/klientka zostaną ustawione odpowiednie parametry aparatury. Kątem oka można sprawdzić, czy wcześniej urządzenie było włączone na OFF. Do ciała klientki zostaną podłączone specjalne elektrody.

Czego należy spodziewać się po zabiegu mezoterapii bezigłowej?

 

Na wybrane strefy zostanie nałożony specjalny żel oraz serum. Urządzenie zostanie włączone. Można być pewnym tego, że po ciele zaczną „biegać” delikatne mrówki, jednak to odczucie można zakwalifikować do przyjemnych. Ważne jest to, aby na bieżąco (co jakiś czas) pytać klientkę o odczucia. Tak, aby być pewnym tego, że na żadnym etapie nie będzie ona odczuwała dyskomfortu.

 

Czy warto poddać się mezoterapii skóry twarzy bez użycia igieł? Oczywiście, że tak. Tym bardziej że mezoterapia bezigłowa pozwala na to, aby zachować młodość na dłużej. Osoba wykonująca zabieg na pewno poinformuje o tym, czego można się spodziewać i jakie są zalety wykorzystania. Wprowadzenie substancji aktywnych pomaga. Warto więc co jakiś czas zdecydować się na zabieg, który powinien zostać wykonany przy pomocy najlepszych specjalistów.