Mezoterapia igłowa na skórę głowy

The Beauty Doctors oferuje terapie wspomagające leczenie łysienia

Sposób na piękne i lśniące włosy? Wypróbuj mezoterapię igłową!

Piękne i gęste włosy to marzenie niemal każdej kobiety! Niestety fryzury prezentowane w reklamach kosmetyków, czy suplementów na zdrowe włosy, są trudne do osiągnięcia w rzeczywistości. Nie pomagają również social media. Codziennie oglądamy zdjęcia celebrytów z idealnymi włosami, niczym z wizyty u fryzjera z podpisem #wakeuplikethis. 

Na szczęście, piękne i zdrowe włosy nie są zarezerwowane tylko dla modelek i celebrytek. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i mezoterapia igłowa skóry głowy. Efekty? Piękne i gęste włosy. Na długo. Na czym polega mezoterapia na skórę głowy?

Zabieg, który odmieni Twoje włosy!

Mezoterapia na skórę głowy jest niezwykle skuteczna ponieważ działa wielopoziomowo. Z jednej strony zabieg polega na nakłuwaniu skalpu. Delikatne, kontrolowane podrażnienia wywołane ukłuciami powodują naturalne pobudzenie procesów odbudowy skóry. Powoduje to wytwarzanie kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i elastyczności skóry.  Zdrowe procesy regeneracji skóry to pierwszy krok do zdrowych i pięknych włosów! Zabieg ten może mieć zadanie wspomagające w leczeniu łysienia.

Podczas nakłuwania skóry głowy, kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje bogate w składniki odżywcze koktajle. Jednym ze składników jest kwas hialuronowy, który jest niezbędny w utrzymaniu zdrowej skóry! Zbawiennym działaniem tego składnika jest pobudzenie wzrostu włosa poprzez pobudzenie cebulek. Przynosi to spektakularne efekty w zagęszczaniu włosów. Obserwuje się także bardzo pozytywne działanie w leczeniu łysienia i odwracaniu tego procesu. Preparat wykorzystywany przy mezoterapii igłowej zawiera także bogactwo witamin i wielu innych elementów, które korzystnie wpływają na kondycję włosa. Klinika Medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej The Beauty Doctors serdecznie zaprasza na zabiegi wspomagające porost włosów.

Kompleksowe zastosowanie składników odżywczych pozwala na osiągniecie widocznych, a przede wszystkim długotrwałych efektów w postaci pięknych, gęstych włosów.

Mezoterapia igłowa staje się coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. Rewelacyjne efekty uzyskiwane w procesie zahamowania łysienia, a dalej pobudzenia wzrostu włosów przyciągają coraz więcej klientów płci męskiej. Jest to atrakcyjna i przede wszystkim skuteczna alternatywa dla operacyjnego uzupełniania owłosienia za pomocą przeszczepu włosów. Mezoterapia igłowa jest stosowana w przypadku łysienia androgenowego i plackowatego.

 

Mezoterapia igłowa na skórę głowy - Klinika medycyny estetycznej The Beauty Doctors

 

Mezoterapia igłowa do skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Powszechnym i bardzo skutecznym sposobem na jeszcze lepsze efekty mezoterapii igłowej na skórę głowy, jest podanie osocza bogatopłytkowego. Jest to w 100% naturalny preparat, przez co wykazuje wyjątkowe działanie w postaci: aktywacji mikrokrążenia, stymulacji syntezy DNA, pobudzenie produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest od klientki za pomocą jednorazowych narzędzi do tego dedykowanych. Po pobraniu krwi, izoluje się osocze, a następnie przygotowuje do zabiegu. 

Po zabiegu mezoterapii igłowej:

Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga żadnego czasu rekonwalescencji. Można spokojnie zaplanować dzień według potrzeb z kilkoma wyjątkami. Zaleca się unikanie ekspozycji skóry na promienie słoneczne. W dniu zabiegu warto zrezygnować z basenu, sauny oraz wysiłkowych ćwiczeń fizycznych.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne wybroczyny. Nie jest to jednak nic niepokojącego. Zmiany ustępują po kilku godzinach. Pełne wygojenie skóry następuje po 30 dniach od zabiegu.
Skórę głowy można umyć po 24 godzinach od wykonania mezoterapii. Ważne, aby nie stosować kosmetyków zawierających wysokie stężenia składników aktywnych, czy kwasów. Warto zastosować łagodną pielęgnację w postaci szamponów bez mocnych detergentów (SLS). Dobrym rozwiązaniem jest mycie głowy odżywką (tzw. co-wash). Na czas zabiegów mezoterapii igłowej warto zrezygnować z chemicznego farbowania włosów. Może to spowodować podrażnienie skóry i/lub wywołać reakcje alergiczne. Po zabiegu otrzymasz indywidualne zalecenia, zgodne z Twoimi potrzebami i kondycją skóry. W razie pytań możesz skontaktować się z lekarzem, który wykonał zabieg.

 

Mezoterapia igłowa w walce z łysieniem - The Beauty Doctors zaprasza

 

Efekty mezoterapii igłowej:

  • pobudzenie wzrostu włosów (widoczne “baby hair” już po 3 miesiącach!)
  • zahamowanie wypadania włosów
  • odwrócenie łysienia
  • profilaktyka łysienia
  • widoczne efekty już po pierwszym zabiegu
  • gęstsze i zdrowsze włosy

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii igłowej na skórę głowy?

Aby osiągnąć najlepsze efekty, mezoterapię igłową należy wykonać minimum 4 razy w okresie 3-4 tygodni. Najlepsze efekty obserwuje się po cyklu 8 zabiegów. Tak pobudzona skóra głowy jest wzmocniona i odżywiona. Pamiętaj, aby zaplanować zabiegi w taki sposób, aby nie pojawiły 

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy:

Mezoterapia igłowa na skórę głowy jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Wykonywana jest przez wykwalifikowanych specjalistów przy pomocy specjalnej głowicy, która posiada cieniutką igłę, którą aplikuje się do nakłuwania skóry głowy. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny. W związku z tym należy zachować środki ostrożności i upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania do mezoterapii igłowej. Przed wykonaniem zabiegu, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, który ma na celu wykluczenie efektów niepożądanych. Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii igłowej są m.in.: cukrzyca, choroby krwi, stosowanie leków zakrzepowych. Nie należy wykonywać tego zabiegu w trakcie ciąży i okresu laktacji. Jeśli potrzebujesz porady, skontaktuj się z lekarzem, aby omówić możliwości i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:

  • menstruacja
  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe
  • choroby krwi
  • alergie na składniki preparatów stosowanych w trakcie zabiegu
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (w przypadku niektórych preparatów)
  • infekcje i stany zapalne w organizmie

Należy pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wykonywać w połączeniu ze zdrowym stylem życia. W przypadku, gdy celem są zdrowe włosy, warto zadbać o odpowiednią dietę i suplementację. Sprawdzi się olej z wiesiołka, klasyczny skrzyp, a także zielona herbata na zdrowe włosy. Medycyna estetyczna wspiera naturalne procesy organizmu i pomaga osiągnąć wymarzone efekty