Mezoterapia igłowa twarzy w Olsztynie

Mezoterapia w Olsztynie

Jednym z najpopularniejszych wykonywanych w naszej klinice zabiegów medycyny estetycznej jest zdecydowanie mezoterapia igłowa. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, powinnaś wiedzieć, na czym tak właściwie polega i dlaczego należy ona do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To wszystko, wraz z dokładnym opisaniem możliwych do osiągnięcia za jej pośrednictwem efektów oraz przebiegu całego zabiegu postaramy się przedstawić Ci w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym jest mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który sprowadza się do gruntownej rewitalizacji skóry poprzez dostarczenie jej dokładnie tych składników odżywczych, których mogłaby ona potrzebować – witamin, aminokwasów, mikroelementów oraz peptydów biomimetyczne. Skutecznym zabiegiem w jej przypadku nazywa się przede wszystkim taki, w którym dobierze się substancje będące idealnymi dla konkretnej pacjentki i jej skóry twarzy. Od rodzaju substancji aktywnych oraz ich związku ze skórą pacjentki zależą ostateczne efekty.

Gabinety najczęściej wykorzystują gotowe preparaty, niemniej jednak tylko takie, które powstały z myślą o poradzeniu sobie z konkretnym problemem skórnym. W przypadku twarzy mogą na przykład dotyczyć procesów starzenia, prowadzić do poprawienia ogólnego stanu skóry (w tym zmniejszenia jej napięcia), pozbycia się stanu zapalnego, albo też doprowadzić do większej jędrności skóry pacjenta. Zdarzają się też mieszanki bardziej kompleksowe, potrafiące adresować wiele problemów w tym samym czasie.

Czym jest mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapia igłowa twarzy jest procesem nieinwazyjnym, ale też naturalnym i skutecznym. To właśnie te jej cechy składają się na jej aktualną popularność. Niezaprzeczalną zaletą mezoterapii jest też to, że jej efekty utrzymują się przez długi czas, a wykonywanie skutecznych zabiegów mezoterapii nie wymaga tak od pacjentki, jak i od gabinetu poświęcenia mnóstwa czasu (zabieg trwa maksymalnie godzinę).

Przeciwwskkazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Choć mezoterapia igłowa prowadzi do świetnych efektów, a sam jej proces jest nie tylko skuteczny, ale i prosty oraz bardzo bezpieczny, istnieją pewne przeciwskazania do jej przeprowadzenia. Należą do nich:

  • różnego rodzaju choroby nowotworowe,
  • choroby dotyczące skóry, w tym między innymi jej wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zapalenie,
  • ciąża i karmienie piersią, przy czym nie ma znaczenia, w którym etapie ciąży jesteś,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • alergia na substancje, które zostaną zastosowane w trakcie zabiegu (kwestia indywidualna – podawane mieszanki potrafią mieć naprawdę różne składniki, zależne od oczekiwanych przez pacjentkę efektów).

Przeciwwskkazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Porządna klinika medycyny estetycznej zawsze przeprowadza przedzabiegowy wywiad, który pozwala jej ocenić, czy pacjentka może zostać poddana zabiegowi. Tak też działa The Beauty Doctors, dla którego dobro, zdrowie i długofalowa satysfakcja pacjentek stanowi absolutny priorytet. Właśnie z tego powodu każdy przeprowadzany w naszym gabinecie zabieg mezoterapii jest w pełni bezpieczny.

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Jak wygląda zabieg mezoterapii skóry twarzy? Wbrew pozorom, nie jest on niczym skomplikowanym z technicznego punktu widzenia, ani też czasochłonnym oraz jakkolwiek stresującym. Polega na podaniu (za pomocą iniekcji) pod skórę substancji odżywczych w odpowiedniej mieszance. Zabiegiem może być objęty tylko wybrany przez pacjentkę obszar twarzy. Jeśli zmaga się ona ze zmarszczkami na czole, to właśnie tam zostaną wstrzyknięte składniki służące do osiągnięcia większej elastyczności skóry. Jeśli zaś zmaga się z nieestetycznymi bruzdami na podbródku, to w jego okolicach zostaną podane substancje poprawiające stan komórek skóry i rozjaśniające ją. Oczywiście w przypadku wielu problemów, nic nie stoi na przeszkodzie w zaadresowaniu każdego z nich.

Należy pamiętać, że jeden zabieg w większości przypadków nie wystarczy do tego, by osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty. Pełne efekty mezoterapii można zauważyć dopiero po kilku wizytach. Wiele tutaj jednak zależy od indywidualnej sytuacji pacjentki oraz tego, z jakimi problemami chce ona sobie poradzić. To też wpływa na częstotliwość wykonywania zabiegów. Zakłada się jednak, że tak zwane „zabiegi przypominające” trzeba przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku. Jako że one same nie należą do nieprzyjemnych i niebezpiecznych, bez problemu można po nie sięgać. Tak często, jak  tylko uzna się za stosowne. Zwłaszcza że ich naturalny charakter sprawia, że wpływają zbawiennie na skórę różnego rodzaju – to właśnie to, że mają one wpływ na procesy regeneracyjne skóry każdego typu jest główną zaletą mezoterapii.

Mezotapia igłowa twarzy - krok po kroku

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy nie wymaga od Ciebie większego przygotowania – dobrze byłoby jednak, gdybyś przyszła na niego bez makijażu, który i tak trzeba będzie usunąć. Na około 2 dni przed zabiegiem nie powinnaś stosować aspiryny i leków przeciwzapalnych, ale też używać jakichkolwiek produktów do pielęgnacji skóry. Musisz też mieć świadomość, że procesy regeneracyjne skóry przebiegają w różny sposób. W większości przypadków jednak tuż po zabiegu mogą być widoczne niewielkie siniaki, obrzęk, zaczerwienienie czy specyficzne grudki. Są to objawy naturalne, które są nieestetyczne, niemniej jednak znikają po zaledwie kilku dniach. Tuż po zabiegu skóra twarzy musi dojść do siebie – będziesz musiała szczególnie o nią dbać, między innymi stosując polecane preparaty do nawilżenia skóry.

W przypadku mezoterapii igłowej musisz też mieć świadomość, że stosuje się w niej igłę. Dobrze byłoby więc, gdybyś była oswojona z jej widokiem. Czas trwania całego zabiegu wynosi od 20 minut do godziny – wszystko jednak zależy od obszaru twarzy, który ma nim zostać objęty. Osoba wykonująca zabieg zazwyczaj poinformuje Cię o tym, w jak dużo cierpliwości będziesz się musiała uzbroić.

Mezotapia igłowa twarzy – krok po kroku

Sam zabieg mezoterapii igłowej nie należy do skomplikowanych – zwłaszcza że jego cel jest prosty i nie wymaga złożonych działań. Standardowa procedura wygląda następująco:

  1. Usunięcie makijażu – jeśli przyszłaś do kliniki w makijażu, ten będzie trzeba usunąć. Specjaliści zajmą się tym należycie. Nawet jeśli nie zastosowałaś go, sprawdzą dokładnie, czy skóra nadaje się do dalszych działań (i przygotują ją do takowych).
  2. Znieczulenie miejscowe – w przypadku mezoterapii igłowej każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki któremu w jego trakcie nie będziesz nic czuła. Znieczulenie podawane jest w miejscach, w które będą wstrzykiwane substancje odżywcze. Po zaaplikowaniu znieczulenia, zazwyczaj czeka się do momentu, w którym się ono przyjmie.
  3. Dezynfekcja – w czasie kolejnego kroku skóra jest dezynfekowana. Cały zabieg odbywa się oczywiście przy użyciu nowej igły, gwarantującej bezpieczeństwo i najwyższą higienę. Dezynfekcja jest z kolei przeprowadzana z zachowaniem należytej dokładności.
  4. Iniekcja – ostatni krok to właściwy zabieg, w trakcie którego w obręb płytkich i głębszych warstw skóry wstrzykiwane są odpowiednie ilości różnego rodzaju substancji aktywnych. Ich mieszanka została wybrana już wcześniej. Iniekcja jest dokładna, a w przypadku mezoterapii igłowej obszar wybierany jest adekwatnie do potrzeb i problemów konkretnej pacjentki.

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Po zakończonym zabiegu mezoterapii igłowej, będziesz mogła wrócić do codziennego funkcjonowania. Skóra będzie oczywiście musiała dojść do siebie, a znieczulenie zejść. Zaletą mezoterapii jest to, że dzieje się to dość szybko.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej twarzy

Sosowanie zabiegów mezoterapii jest w stanie przynieść Ci całe mnóstwo korzyści, których spektrum zależy przede wszystkim od problemów, z jakimi chciałabyś sobie poradzić. Do wykonania zabiegu może Cię skłonić fakt, że może ono dotykać różnych bolączek związanych ze skórą twarzy – do każdego bowiem można wybrać odpowiednią mieszankę składników odżywczych, które je zniwelują.

Efekty mezoterapii igłowej odczujesz przede wszystkim w szeroko pojętej kondycji skóry. Niweluje ona drobne zmarszczki, ale też doskonale radzi sobie z oznakami zmęczenia skóry. Efekty mezoterapii widoczne są zwłaszcza w okolicach oczu oraz bruzd nosowo-wargowych. Dzięki mezoterapii skóry twarzy, ta staje się znacznie bardziej elastyczna, nawilżona i odżywiona. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wygląda ona zdrowiej.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej twarzy

Warto pamiętać, że każda skóra jest inna. W przypadku tej bardziej zadbanej, efekty pojawią się już po pierwszym zabiegu, kiedy to odczujesz, że dostarczyłaś skórze tego, czego ta potrzebowała. W przypadku bardziej zaniedbanej skóry twarzy, może być konieczne wykonanie serii zabiegów efekty których pozostaną z Tobą na dłużej. W każdym przypadku mezoterapia przynosi jednak rezultaty „tymczasowe”. Skoro po nią sięgnęłaś, skóra potrzebowała dostarczenia jej czegoś, czego nie dostarczałaś jej wcześniej. Jeśli nie zaczniesz tego robić po zabiegu, w końcu wykorzysta dostarczone jej składniki odżywcze, a Ty będziesz musiała zapewnić jej kolejną ich dawkę. Efekty zabiegu mezoterapii są jednak bardzo trwałe, a dobry stan skóry twarzy może się utrzymywać nawet do roku. Podobnie jednak, jak w każdym innym elemencie z nią związanym, wiele tu zależy od indywidualnego przypadku. Nie można więc uogólniać.

Największą zaletą mezoterapii jest, abstrahując od wspomnianych wyżej efektów, bezpieczeństwo jej stosowania. Bazuje ona na naturalnych składnikach i fakt, że zabieg należy powtarzać wcale nie zniechęca. Wręcz przeciwnie – osiągane za jego pośrednictwem efekty sama będziesz chciała przedłużać, czyniąc z tego zabiegu niezbędny element dbania o skórę własnej twarzy.

Podsumowanie

Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem, który w naturalny sposób jest w stanie doprowadzić do gwałtownej poprawy kondycji skóry i potrafi diametralnie zmienić Twoje postrzeganie siebie. Jako że jest czymś znacznie mniej inwazyjnym od praktycznie każdego innego zabiegu medycyny estetycznej, zdecydowanie powinnaś dać mu szansę.

Efekty zabiegu mezoterapii są jednak bardzo trwałe

Dzięki mezoterapii igłowej z całą pewnością zyskasz piękną i zdrową skórę. Jesteśmy przekonani, że nie będzie to Twoje ostatnie spotkanie z tym właśnie zabiegiem. Zainteresowana? Skieruj się do odpowiedniej kategorii naszej kliniki, poczytaj więcej, a następnie umów się na wizytę. Mezoterapię igłową wykonuje u nas specjalista, który zadba o Twoją pełną satysfakcję.