Modelowanie sylwetki i twarzy własną tkanką tłuszczową

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn poleca usługe przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej

Przybierający na sile postęp przyczynił się do powstania nowej, wręcz przełomowej metody na modelowanie twarzy człowieka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego, w pełni pochodzenia naturalnego wypełniacza o postaci tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest zwana lipofillingiem. Jest to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów we wszelkich gabinetach kosmetycznych.

Czym tak właściwie jest lipofilling?

Lipofilling, zwany inaczej lipotransferem jest to nic innego jak zabieg polegający na przyłączeniu liposukcji w celu wypełnienia konkretnej części ciała. W skrócie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej człowieka z jednego miejsca jego ciała do drugiego. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest swobodne korygowanie wszelkich defektów o charakterze estetycznym na dosłownie każdej części ciała. Przy jego pomocy jest możliwe pozbycie się nadmiaru zbędnego tłuszczu z miejsc, gdzie jest go zdecydowanie za dużo do innych partii ciała, gdzie jest jego deficyt w celu odbudowania całkowitej objętości ciała. Jest to wszystko możliwe przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Kto mógłby skorzystać z zabiegu lipofillingu?

Tkanka tłuszczowa może zostać wyłącznie w formie autologicznej, czyli z własnego organizmu osoby przeszczepiającej. Jest on, zatem wskazany tylko i wyłącznie dla osób posiadających odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Nie zaleca się go przede wszystkim osobom cierpiącym na otyłość, lub posiadającym zbyt niski wskaźnik BMI, czyli zbyt małą masę ciała.

Lipofilling czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to jedna z ofert klinikimedycyny estetycznej Olsztyn

 

Proces przygotowania do zabiegu

Jak przed każdym możliwym zabiegiem wcześniej przeprowadzania jest specjalna konsultacja z mającym go przeprowadzić specjalistą. Podczas niej określony zostaje zakres wykonywanego zabiegu, czy możliwe do spełnienia za jego pomocą pozytywne rezultaty. Następnie po rozpatrzeniu wszelkich czynników związanych z zabiegiem i pozytywne rozpatrzenie decyzji zlecone zostaje wykonanie niezbędnych badań, które mają wykazać, czy pacjent może mu w ogóle zostać poddany i czy nie będzie on zagrażał jego życiu, bądź zdrowiu. Koniecznym do spełnienia warunkiem w celu zostania osobą zakwalifikowaną do odbycia tego typu terapii jest utrzymujący się od dłuższego czasu dobry stan pacjenta, w tym przede wszystkim brak oznak wszelkich chorób przewlekłych, oraz pozytywna opinia anestezjologa w kontekście przeprowadzenia zabiegu przy znieczuleniu ogólnym organizmu.

Niestety mogą wystąpić pewnego rodzaju przeciwwskazania

Należą do nich przede wszystkim problemy związane z krzepnięciem krwi, choroby o charakterze autoimmunologicznym, infekcje, palenie różnego rodzaju wyrobów tytoniowych, schorzenia wątroby i nerek, oraz choroby piersi, które wymagają weryfikacji histopatologicznej.

Jak przebiega tego typu zabieg?

Dzielimy go na trzy następujące jeden po drugim etapy. Pierwszym z nich jest liposukcja polegająca na pobraniu tkanki tłuszczowej od osoby mającej być poddanej terapii. Ma to na celu wykazanie czy taki przeszczep będzie w ogóle możliwy i nie zaszkodzi w żaden sposób organizmowi. Wykonuję się go za pomocą tępej knuli poprzez nacięcie naskórka i pobranie potrzebnego materiału z okolic brzucha, ud, kolan, czy bioder. Drugim etapem jest właściwe przygotowanie pobranego wcześniej materiału organicznego. W związku z tym poddaję się go procesowi oczyszczenia z płynnej frakcji, czy poddanie specjalnej selekcji. Na tej podstawie odseparowuje się komórki nadające do przeszczepu od tych nienadających. Muszą one być koniecznie w pełni zdrowe i nieuszkodzone w żaden możliwy sposób. Ostatnim, trzecim etapem lipofillingu jest precyzyjne wstrzyknięcie pobranej wcześniej tkanki tłuszczowej w wyznaczone miejsce. Jest to najtrudniejsza część całego procesy, wymagająca ręki doświadczonego, znającego się na swojej pracy fachowca z dziedziny medycyny estetycznej.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to jedna z wielu usług oferowanych przez Klinikę The Beauty Doctors Olsztyn. Sprawdź całą naszą ofertę i wybierz coś dla siebie.

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn poleca zabieg modelowania twarzy własną tkanką tłuszczową

 

Rodzaje modelowania i przeszczepów

Modelowanie biustu

Jest to coraz częściej wykorzystywana metoda na powiększenie kobiecych piersi. Jego zaletą jest możliwość uzyskania większego rozmiaru piersi w sposób pełni naturalny, bez konieczności wszczepiania specjalnych implantów silikonowych. Dzięki temu zmniejszy się także ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegowych. Dzięki lipofillingowi piersi możliwe jest ponadto odzyskanie utraconej wcześniej objętości biustu po okresie karmienia piersią. Za pomocą jednego tego typu zabiegu można powiększyć piersi o, aż jeden rozmiar. Można go oczywiście powtarzać, jednak w odstępie co najmniej 4 miesięcy od poprzedniego ze względu bezpieczeństwa. Cała kuracja jest wykonywana oczywiście w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona maksymalnie do godziny, a pobyt w klinice wynosi do 24 godzin. Po odbyciu zabiegu niezbędne jest uczęszczanie na wizyty kontrolne do specjalisty.

Przeszczep tłuszczu do łydek

Dzięki przeprowadzeniu lipofillingu powierzchni łydek można uzyskać fantastyczne rezultaty. Zabieg ten stosuję się u osób z problemami estetycznymi dotyczącymi ich nóg. W tym przypadku tłuszcz przeszczepiany jest w tylną i przyśrodkową część łydki. Jego ilość zależy od przedzabiegowego kształtu łydki, który zamierzamy zmienić, czy efektu na który liczy pacjent. Całe przedsięwzięcie trwa około godziny. Jest on wykonywany przy użyciu znieczulenia ogólnego. Możliwe jest jednak zastosowanie miejscowego. Po przejściu operacji konieczne jest wręcz unikanie nadmiernego wysiłku poprzez ograniczenie wszelkiego ruchu, nawet zbyt dużego chodzenia. Niezbędne jest także przechodzenie specjalnych wizyt o charakterze kontrolnym.

Lipofilling pośladków

Natomiast w przypadku modelowania pośladków uzyskujemy wyszczuplenie okolic znajdujących się bezpośrednio nad i pod nimi. Natomiast same pośladki zostają znacznie ujędrnione, podniesione i powiększone co daje fantastyczny efekt. Ilość przeszczepionego podczas przeszczepu tłuszczu zależy tylko i wyłącznie od rozmiaru pośladków. Ostateczny efekt może być widoczny nawet po roku. W tak zwanym okresie pozabiegowym niezbędne jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego mającego uniemożliwić wystąpienie wszelkich niepożądanych zdarzeń. Sam zabieg trwa około 1.5 godziny, przy czym pacjentka go przechodząca spędza w klinice całą dobę. W jego przypadku korzysta się ze znieczulenia o charakterze ogólnym. Konieczne jest ponadto uczęszczanie na kontrolne wizyty u specjalisty mające na celu sprawdzenie czy wszystko jest w porządku.

Medycyna estetyczna Olsztyn poleca nici APTOS

 

Modelowanie powierzchni twarzy

Dzięki zabiegowi modelowania twarzy za pomocą własnego tłuszczu możliwe jest uzyskanie znacznej poprawy jej owalu, głównie poprzez uwydatnienie żuchwy i policzków. Zabieg ten umożliwia ponadto odbudowę utraconej z biegiem lat tkanki tłuszczowej. Ponadto poprawiona zostaje w ten sposób asymetria twarzy, a wszelkie ubytki zostają doszczętnie uzupełnione. Jak widać, zalet tego zabiegu jest naprawdę masa. Ponadto lipofilling twarzy to naprawdę niezwykle skuteczna broń podczas walki ze zmarszczkami, lub bruzdami. Stosuję się go także do rewitalizacji, a także poprawy stanu skóry na twarzy. Zabieg ten trwa około godziny i jest wykonywany ambulatoryjnie. Konieczne jest ponadto uczęszczanie na specjalne wizyty kontrolne u specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej.

Skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej Olsztyn. To profesjonaliści w swoim fachu, którzy mają wiele do zaoferowania.

Dlaczego akurat ludzka tkanka tłuszczowa jest tak doskonałym wypełniaczem?

Własna tkanka tłuszczowa to, co by nie mówić przede wszystkim w pełni naturalny, czyli przede wszystkim bezpieczny wypełniacz, który jest w pełni tolerowany przez organizm człowieka. Nie istnieje zatem dosłownie żadne ryzyko możliwości wystąpienia odrzucenia wykonanego przeszczepu. Poza tym zastosowanie tkanki tłuszczowej stymuluję, a co za tym idzie eliminuję ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek reakcji o charakterze alergicznym. Kolejną zaletą tego typu wypełniacza jest niewątpliwie niezwykła trwałość uzyskanego efektu. Utrzymuję się on bowiem nawet przez lata. Wynika to z faktu, iż zanika on, w naprawdę niewielkim stopniu. Zatem pacjentki będą miały piękne kształty na lata.

Zdecydowanie zastosowanie lipofillingu różnych części ciała ma wiele zalet. Zatem w przypadku posiadania wszelkich kompleksów związanych z wyglądem ciała należy zastanowić się nad jego zastosowaniem.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń i umów wizytę już dziś.