Modelowanie twarzy- zachowaj piękno na dłużej

The Beauty Doctors Klinika Medycyny Estetycznej Olsztyn zaprasza na zabiegi modelowania twarzy

Starzenie się naszej skóry to nieuchronny proces, który jest zmorą nas wszystkich. Wielu z nas w pewnym wieku zaczyna wręcz marzyć o tym, aby pozbyć się widocznych efektów tego procesu. Na szczęście medycyna estetyczna skutecznie potrafi odmłodzić naszą twarz. Dzięki szeregowi skutecznych rozwiązań, które stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej, możemy uzyskać spektakularne efekty i odzyskać swoją młodość.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Wraz z postępem procesu starzenia się skóry, nasze mięśnie twarzy ulegają osłabieniu i następuje stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej. Wszystko to przyczynia się do powolnego wiotczenia skóry, które jest zmorą nie tylko kobiet. Nasza skóra z biegiem czasu traci na objętości, powstają ubytki tkankowe, a zmarszczki ulegają pogłębieniu. Bliscy i znajomi coraz częściej pytają, czy aby na pewno nie jesteśmy zmęczeni, a to tylko nasza twarz, którą postarzył upływ czasu.

Stopniowo coraz bardziej zaczynamy wzdychać do wciąż pięknie wyglądających koleżanek i kolegów, którzy niekiedy są nawet starsi od nas. Dlaczego my nie możemy zatrzymać procesu starzenia się skóry? Owszem, możemy i to w bardzo prosty sposób.

W ludzkiej skórze występuje naturalnie pewna substancja, która od lat wykorzystywana jest przez gabinety medycyny estetycznej, aby opóźnić przykry proces starzenia. Jest nią kwas hialuronowy, który dzięki swemu naturalnemu pochodzeniu, nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy- co to jest?

Dla przypomnienia przeczytajmy, czym jest kwasu hialuronowy i dlaczego jest ważny dla naszego organizmu.

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych składników w kosmetologii. Nie bez powodu nazywa się go powszechnie „eliksirem młodości”. Posiada on niezwykłe właściwości wiązania wody, więc jego działanie jest przede wszystkim silnie nawilżające. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, jednak wraz z upływem lat, jego ilość się zmniejsza, co prowadzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. Skutkuje to m.in. widocznym starzeniem się skóry.

 

Klinika medycyny przeciwstarzeniowej The Beauty Doctors zaprasza na zabiegi odmładzające i rewitalizujące

 

Efekty widoczne po zastosowaniu kwasu hialuronowego

Wolumetria twarzy, czyli inaczej lifting, to modelowanie twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Zabieg polega na powstrzymaniu wszelkich oznak starzenia się skóry, które związane są z utratą objętości. Dzięki niemu wyrównany zostaje kształt twarzy, zapadnięte policzki zostają wypełnione, zaś owal twarzy wyraźnie podniesiony. Świeży wygląd, jaki uzyskamy niedługo po zabiegu, będzie dla nas wspaniałym zaskoczeniem, a widoczne efekty pozostaną z nami na długo.

Lifting twarzy jest to zabieg polecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Wskazania do liftingu wolumetrycznego

Istnieją szczególne wskazania do zabiegu wolumetrii. Do zabiegu powinniśmy przystąpić, jeśli zależy nam na:

 • wymodelowaniu policzków
 • uwydatnieniu kości policzkowych
 • uniesieniu opadających policzków (tzw. „chomiki”)
 • wypełnieniu „doliny łez”
 • wyrównaniu ubytków objętości twarzy
 • wykonturowaniu zarysu żuchwy

 

Dzięki zabiegowi wolumetrii twarzy możemy uwydatnić kości policzkowe

 

Jak wygląda zabieg wolumetrii?

Zabiegi modelowania twarzy cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, efekt liftingu to niesamowita satysfakcja. Uzyskane naturalne efekty młodszego wyglądu podnoszą samoocenę i zdecydowanie polepszają samopoczucie.

Lifting wolumetryczny polega na wprowadzeniu wypełniacza w tkanki podskórne. Zabieg wykonuje się z pomocą kaniuli (tępo zakończona igła) lub igły.

W zabiegu wolumetrii wykorzystuje się specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, która jest gęstsza od typowych wypełniaczy, a także bardziej plastyczna. Preparat wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry.

Zabieg wolumetrii twarzy jest praktycznie bezbolesny. Odczuwać możemy jedynie lekki ból i rozpieranie wewnątrz tkanek podskórnych. Aby zlikwidować nieprzyjemne odczucie, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, jednak obecnie wiele preparatów nowej generacji zawiera w swoim składzie lidokainę, która sama w sobie ma działanie znieczulające.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to niedługi zabieg. Jego czas trwania waha się w okolicach 20 minut.

Jak długotrwałe efekty daje zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg pomaga uzyskać młody wygląd praktycznie natychmiast, a efekty utrzymują się bardzo długo- aż od 10 do 12 miesięcy. Preparaty z hialuronem (substancja, która jest niemal identyczna jak kwas hialuronowy naturalnie występujący w każdym organizmie) ulegają wchłonieniu, które odbywa się w sposób stopniowy. Nie jest to więc drastyczna zmiana zaniku preparatu, a stopniowy powrót do wyglądu sprzed liftingu wolumetrycznego.

To, jak długo efekty wolumetrii utrzymają się w naszym ciele, zależy przede wszystkim od wykorzystanego preparatu, ale również od naszych indywidualnych predyspozycji, prowadzonego trybu życia, posiadanego rodzaju cery oraz prowadzonej aktywności fizycznej.

 

Zabieg modelowania twarzy to jedna z ofert Kliniki medycyny przeciwstarzeniowej The Beauty Doctors Olsztyn

 

Lifting wolumetryczny- jak przygotować się do zabiegu?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, tak jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem nie jest wymagana specjalistyczna diagnostyka, jednak należy pamiętać, aby na 3 dni przed datą zabiegu, pacjent nie przyjmował żadnych leków przeciwzapalnych oraz rozrzedzających krew. Dodatkowo powinien wstrzymać się przed przyjmowaniem witaminy E, a także aspiryny.

Co ważne, bezpośrednio przed zabiegiem zabronione jest spożywanie każdych ilości alkoholu. Alkohol bowiem przyczynia się do poszerzenia naczynek krwionośnych, co może spowodować zwiększone krwawienie. Przed zabiegiem wolumetrii należy również mocno ograniczyć ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Modelowanie twarzy- przeciwwskazania

Zabieg wolumetrii twarzy jest to zabieg nieinwazyjny, gdyż w jego procesie lekarz nie używa skalpela. Rezultaty modelowania twarzy kwasem hialuronowym to przywrócenie właściwego owalu twarzy, poprawienie jędrności skóry oraz dokonanie korekty kształtu nosa, kości policzkowych oraz ust. Sam zabieg nie jest niebezpieczny dla organizmu, jednakże istnieją pewne przeciwwskazania, które skutecznie dyskwalifikują do jego odbycia.

Przeciwwskazania do wolumetrii twarzy:

 • okres ciąży
 • czas karmienia piersią
 • alergia na kwas hialuronowy
 • choroby autoimmunologiczne
 • podatność na przerost blizn
 • zapalenie lub zakażenie skóry
 • bielactwo
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • nowotwór
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • infekcje skórne typu opryszczka, trądzik
 • miesiączka

 

Specjaliści z The Beauty Doctors zwracają szczególną uwagę na przewwskazania do zabiegu wolumetrii twarzy

 

Dlaczego stosowanie kwasu hialuronowego w ciąży to zdecydowanie zły pomysł?

Jeśli odwiedzamy strony gabinetów medycyny estetycznej, to z pewnością zauważyliśmy, że prawie zawsze w rubrykach z przeciwwskazaniami do danego zabiegu, występują słowa „ciąża”oraz „karmienie piersią”. Dlaczego tak jest? Prawie nikt tego nie uzasadnia, a może być to ciekawy temat dla kobiet w ciąży, które być może czują się w tej kwestii dyskryminowane.

Otóż prawda jest dość prosta, ale i interesująca. Okazuje się bowiem, że ciąża w wielu przypadkach jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, gdyż nikt do tej pory nie zrobił badań na ten temat. Medycyna estetyczna to wciąż świeża gałąź medycyny, a zebranie chętnych kobiet, w błogosławionym stanie, do badań testowych nie jest takie oczywiste i łatwe.

Wolumetria twarzy- czy jest bezpieczna?

Wiele osób, zupełnie niesłusznie, ma uprzedzenie do jakichkolwiek zabiegów medycyny estetycznej. Często uważają takie zabiegi za niebezpieczne. Jednakże są to zazwyczaj opinie osób, które nigdy w życiu nie pojawiły się w klinice medycyny estetycznej.

Wolumetria twarzy w żadnym stopniu nie jest zabiegiem inwazyjnym. Zabieg polega na usunięciu niedoskonałości za pomocą kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie. Wolumetria jest w zupełności bezpieczna i po wykonaniu zabiegu możemy spokojnie wrócić do swoich codziennych czynności.

Zalecenia pozabiegowe

Mimo że lifting twarzy jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, to należy zastosować się do pewnych zaleceń po jego odbyciu. W pierwszej dobie po wykonaniu liftingu powinniśmy unikać wysiłku fizycznego. Ważne jest także, by po zabiegu nie masować miejsc, w które wkłuwana była igła.

W miejscu iniekcji preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawić się zaczerwienia, a także lekki obrzęk i ból, jednak te niepożądane objawy zanikają zwykle do 2-3 dni.

Lifting wolumetryczny jest praktycznie bezbolesny i rzadko dochodzi po nim do powikłań. Jednakże niezbędnym warunkiem do spełnienia jest wykonywanie zabiegu w profesjonalnym specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza, który posiada niezbędne kwalifikacje.

 

Specjaliści z The Beauty Doctors zapraszają na profesjonalne zabiegi modelowania twarzy

 

Wolumetria twarzy- czy warto?

Zabiegi modelowania twarzy i wyszczuplania twarzy to zabiegi, które od dawna cieszą się ogromną popularnością. Kto z nas nie chciałby na długo zachować pięknego i młodego wyglądu? Nieuchronny postęp czasu sprawia, że z dnia na dzień nasza skóra staje się coraz mniej jędrna i wiotczeje. Kontur twarzy traci swój walor, a my czujemy się mniej atrakcyjni.

Na szczęście, możemy mocno opóźnić proces starzenia się skóry i przywrócić jej dawny powab. Dzięki wykorzystaniu cudownych technik medycyny estetycznej możemy precyzyjnie poprawić swój wygląd, przy uzyskaniu naturalnych efektów. Przywrócenie atrakcyjnych proporcji twarzy, efekt wypełnienia, uniesione kąciki ust, zredukowanie bruzd… Czy to nie brzmi świetnie?

Nie musimy poddawać się skutkom upływu czasu. Jeśli zaczniemy działać odpowiednio wcześnie, możemy zachować młody naturalny wygląd przez bardzo długi okres czasu.

Lifting wolumetryczny stosujemy, aby uwydatnić wybrane partie twarzy w ten sposób, by uzyskać naturalną symetrię oraz by podkreślić piękno, które drzemie w każdym i każdej z nas. Efekty zabiegu mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

Lifting wolumetrii twarzy jest zabiegiem stuprocentowo bezpiecznym i niesamowicie skutecznym. Daje on naturalne efekty, więc nie musimy martwić się o to, że zaczniemy wyglądać sztucznie, jak nie my…

Pamiętajmy również, że najlepsze rezultaty uzyskamy, jeśli zabieg przeprowadzi certyfikowany lekarz. Jeśli szukamy gabinetu medycyny estetycznej, który spełni nasze oczekiwania, zajrzyjmy do Kliniki Medycyny Estetycznej The Beauty Doctors.