Osocze bogatopłytkowe na trudno gojące się rany

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn zaprasza na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są naturalną metodą regeneracji nawet bardzo trudno gojących się ran. Technika ta stosuje najlepsze naturalne źródło czynników wzrostu, a więc płytki krwi, które wykazują się świetnymi właściwościami, gdyż wspierają naprawę tkanek w procesie gojenia, dzięki tak zwanym czynnikom wzrostu.

Z niewielkiej ilości krwi pobranej od pacjenta w ciągu kilku minut zostaje odseparowany przy użyciu specjalistycznego zestawu, koncentrat płytek krwi. Zabieg przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, natomiast procedura trwa około 60 minut. Leczenie trudno gojących się ran przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego umożliwia sprawną regenerację tkanek i przyspiesza proces gojenia. Dzięki terapii, niekiedy interwencja chirurgiczna okazuje się zbędna. Wystarczy zabieg w klinice medycyny estetycznej.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym- wskazania

Jeśli chodzi o trudno gojące się rany, zalicza się do nich zwłaszcza:

 • odleżyny,
 • stopa cukrzycowa,
 • oparzenia termiczne i chemiczne,
 • zmiany skórne powstałe przez rozwój miażdżycy,
 • owrzodzenia żylne oraz tętnicze.

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest też elementem medycyny estetycznej. Wykonuje się nim tak zwany wampirzy lifting. Placówki dzięki wykorzystaniu osocza są w stanie zadbać o wygląd skóry pacjenta. Po zabiegu osoczem poprawia się elastyczność skóry, znikają zmarszczki i cienie pod oczami, ponadto skóra jest pełna blasku.

Profesjonalnie wykonany zabieg przez lekarza jest w stanie przywrócić zmęczonej skórze zdrowy wygląd. Osocze bogatopłytkowe znalazło też zastosowanie w medycynie sportowej i ortopedii.

Osocze bogatopłytkowe rozwiązaniem na trudno gojące się rany

 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe prp (Platelet Rich Plasma) jest to środek krwiopochodny, w którym znajdują cię skoncentrowane płytki krwi (PLT) obecne z małej ilości osocza. W jaki sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe? Otrzymuje się je z pobranej od pacjenta krwi obwodowej. Poprzez jej wirowanie wyodrębnione zostają dane składniki morfotyczne w zależności od ich ciężaru.

Następuje wtedy zagęszczenie koncentracji płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe odznacza się nawet parokrotnie wyższym stężeniem płytek aniżeli ma to miejsca w przypadku osocza obecnego we krwi. Takiej koncentracji PLT towarzyszy też zwiększona ilość czynników wzrostu GFs (Growth Factors), które są potrzebne w procesie regeneracji tkanek.

Ta funkcja jest najważniejsza, jeśli chodzi o wszystkie zastosowania osocza bogatopłytkowego. Dlaczego osocze bogatopłytkowe jest tak ważne dla terapii w różnych dziedzinach medycyny? Znaczenie ma tu mechanizm działania PRP, które stymuluje komórki organizmu do szybszej regeneracji, wymiany, ponadto usprawnia ich działanie.

Skoncentrowane płytki krwi obecne w osoczu bogatopłytkowym doprowadzają do naturalnych i fizjologicznych reakcji, dzięki którym tkanki goją się i regenerują o wiele szybciej. Właśnie dlatego osocze bogatopłytkowe znajduje tak wiele zastosowań, także w przypadku trudno gojących się ran. Za ich świetne działanie w różnych problemach zdrowotnych odpowiadają czynniki wzrostu.

Leczenie przewlekłych ran osoczem bogatopłytkowym- kiedy warto?

W przypadku kiedy u pacjenta pojawia się przewlekłe owrzodzenie mimo modyfikacji czynników odpowiadających za utrudniony proces gojenia się rany, a także brak rezultatów z wdrożonego leczenia farmakologicznego i specjalistycznych opatrunków, wówczas po wykluczeniu współobecnego zakażenia warto wprowadzić właśnie terapię czynnikami wzrostowymi.

W razie wątpliwości co do zastosowania z tej techniki warto skorzystać z profesjonalnych porad medycznych. Poszukiwania porady medycznej najlepiej rozpocząć w gabinetach, które przeprowadzają terapię osoczem. Porady lekarza rozwieją wszelkie wątpliwości.

Warto skorzystać też z cennych informacji zawartych na stronie gabinetu medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe jest często używane w klinice medycyny estetycznej, jako sposób ma zwiększenie blasku i przywrócenie zmęczonej skórze napięcia. Osocze sprawia, że skóra staje się widocznie odmłodzona, a zmarszczki znacznie zredukowane. Jedna z ofert The Beauty Doctors to właśnie osocze bogatopłytkowe.

The Beauty Doctors - specjaliści medycyny estetycznej w Olsztynie polecają zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

 

Medycyna estetyczna Olsztyn o zaletach osocza bogatopłytkowego

Rosnącą popularnością cieszy się zwłaszcza wampirzy lifting. Osoczem można leczyć w pełni skutecznie urazy sportowców, jak i jest wsparciem w gojeniu trudnych ran. Osocze bogatopłytkowe prp znajduje w medycynie wszechstronne zastosowanie, znajduje się w ofercie wielu gabinetów. Wiele pozytywnych opinii ma klinika  The Beauty Doctors. W informacjach zawartych na jej stronie dowiedzieć się można dokładnie tego, jak wygląda zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać. W serwisie zamieszczony jest też cennik. Ceny zabiegu zależą od miejsca poddanego kuracji i rodzaju problemu.

W ofercie kliniki medycyny estetycznej Olsztyn znajduje się też wiele innych zabiegów, dzięki którym można nie tylko walczyć z uciążliwymi ranami, ale też nadać skórze promienisty i młodszy wygląd. Co ważne, specjaliści przestrzegają wszelkich ważnych procedur i informują pacjentów o sposobie przygotowania do zabiegu. Zabieg osoczem w specjalistycznej klinice jest w pełni bezpieczny. Skóra nie jest narażona na reakcje alergiczne. Osocze zapewnia skórze wyłącznie piękny wygląd, a nie naraża na żadne niebezpieczeństwo. W serwisie profesjonalnej kliniki znaleźć można pomocne informacje, które pomogą w podjęciu decyzji o zabiegu. Pacjent nie powinien opóźniać poszukiwania porady medycznej, jeśli ma problem ze swoim zdrowiem powinien od razu działać. Zabieg polegający na pobraniu krwi i wsparciu komórki skóry jest skutecznym sposobem leczenia urazów i ran. Lekarz z kliniki The Beauty Doctors przeprowadzi wywiad i ustali plan działania.

Osocze bogatopłytkowe prp- zalety terapii

 • Bezbolesność – Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych i nie niesie ze sobą ryzyka odrzucenia preparatu.
 • Regeneracja – Jest najlepszym sposobem zapewnienia regeneracji oraz odrodzenia ewentualnej interwencji chirurgicznej u osób obciążonych ogólnie.
 • Skuteczność w leczeniu ran – Zapewnia skuteczne wsparcie w gojeniu się ran, a jego efektywne działanie zostało potwierdzone różnymi badaniami.
 • Indukcja mechanizmu gojenia się rany – Poprzez wstrzyknięcie aktywowanych płytek dochodzi do indukcji mechanizmu takiego samego jak mechanizm gojenia się rany.
 • Pozytywne opinie – Wiele pozytywnych opinii na temat zabiegu osoczem.
 • Oferta w wielu gabinetach – Ta metoda znajduje się w ofercie profesjonalnego gabinetu np. w Warszawie i Olsztynie, a zabieg jest wykonywany przez doświadczonych lekarzy.

Poznaj zespół lekarzy z The Beauty Doctors. To profesjonaliści w swoim fachu.

 

Agnieszka Kondzior i Leszek Cichosz - lekarze kliniki medyny estetycznej Olsztyn The Beauty Doctors zapraszają na profesjonalne zabiegi

 

W jaki sposób przygotować się do zabiegu? – radzi lekarz medycyny estetycznej Olsztyn

Wszelkie informacje co do sposobu przygotowania się przed zabiegiem dostarczy gabinet, w którym zostanie przeprowadzona cała procedura. Lekarz zaleca pacjentowi wykonanie konkretnych badań. Co ważne, nigdy nie należy lekceważyć porady lekarza.

Lekarz medycyny estetycznej Olsztyn wspomina o czym musi pamiętać pacjent

Przed zabiegiem pacjent musi pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Lekarz poleca picie minimum 1,5 litra wody. Jeśli jest wrażliwy na ból, wówczas może zażyć wcześniej 1 czy 2 tabletki paracetamolu. Co ważne, przed zabiegiem i na 7 dni po nim nie wolno stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lekarze oraz dermatolodzy nie zalecają korzystania w dniu zabiegu z sauny, zażywania gorących kąpieli i uprawiania sportu. Warto przestrzegać zaleceń lekarzy i pod żadnym pozorem ich nie bagatelizować. Tylko wtedy zabieg dla pacjenta będzie w wyłącznie bezpieczny, a osocze da pożądane efekty. Osocze bogatopłytkowe prp jest innowacyjną metodą leczenia różnych przypadłości.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – jak to wygląda?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego można podzielić na 4 etapy powiązane z terapią PRP.

1. Pobranie krwi

W zabiegu wykorzystuje się od 15 do 50 mililitrów krwi. Pobranie krwi wygląda właściwie tak samo, jak w przypadku morfologii. Igłę wprowadza się do żyły w ramieniu, a krew pobierana jest do niewielkiej fiolki.

2. Odwirowanie krwi

Wirówka jest to specjalne urządzenie wirujące ze sporą prędkością. Mechanizm jej działania fizycznie oddziela części stałe oraz płynne krwi (krwinki czerwone, krwinki białe, płytki krwi, osocze).

3. Przetworzenie krwi

Zwykła krew zawiera ok 200 000 płytek krwi na milimetr, natomiast osocze bogatopłytkowe nawet 5 razy więcej. Uzyskanie 3-7 mililitrów osocza bogatopłytkowego muszą zostać zebrane w strzykawce i od razu podane.

4. Podanie osocza bogatopłytkowego pacjentowi

Strzykawka przed podaniem zawiera jedynie 1-2 łyżeczki płynu. Przy użyciu sondy ultradźwiękowej osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest w dane miejsce, w zależności od leczonego obszaru.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu

Lekarz po wykonanym zabiegu zaleca zachowanie higieny okolic rany. Ponadto, pacjent musi pamiętać o regularnej wymianie opatrunków. Przez kilka dni po przeprowadzonym zabiegu należy unikać wahań temperatury, a także zrezygnować ze sportu, łaźni parowych, krioterapii, solarium oraz sauny.

Osocze bogatopłytkowe na trudno gojące sie rany

 

Osocze bogatopłytkowe w gojeniu ran – ile należy wykonać zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty?

Wiele zależy od rodzaju rany, jak i stanu ogólnego chorego oraz stopnia zaawansowania choroby zasadniczej. Trzeba przeprowadzić serię zabiegów w odstępach co tydzień. Liczbę zabiegów powinien ustalić lekarz.

Osocze bogatopłytkowe, czyli świetny sposób na rany, jak i piękną skórę

Osocze bogatopłytkowe prp jest świetnym rozwiązaniem jako wsparcie w gojeniu się trudnych ran, ale także polepszenie wyglądu zmęczonej skóry. To w pełni bezpieczny i przebadany sposób terapii. Zastosowanie tej metody pozwala na odzyskanie blasku, zwiększenie napięcia i elastyczności skóry. Ponadto, osocze redukuje zmarszczki. Zabiegiem osoczem bogatopłytkowym cieszącym się wśród pań zainteresowaniem jest zwłaszcza wampirzy lifting, po którym skóra staje się widocznie młodsza. Z pewnością warto zapisać się na wizytę do gabinetu, aby zaczerpnąć opinii specjalisty. Klinika The Beauty Doctors zaprasza do kontaktu.