Piękny nos bez użycia skalpela

The Beauty Doctors oferuje zabiegi korekcyjne nosa

Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym. Dlaczego warto?

Od wielu lat chirurgiczna korekcja nosa cieszy się niesłabnącą popularnością. Kompleks wielu kobiet, a także mężczyzn, za pomocą skalpela zmienia się w pożądany kształt, który nie budzi już braku akceptacji. Jednakże ingerencja chirurgiczna w tak newralgiczną część ciała jest nadal dużym obciążeniem dla organizmu i wiąże się z dość długą rekonwalescencją i możliwymi powikłaniami. Na szczęście naprzeciw osobom, zmagającym się z kompleksami nosa i pragnącym zmienić jego kształt, wychodzi całkiem nowa alternatywa medycyny estetycznej. Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym to innowacyjny zabieg, który bez ingerencji skalpela, odmieni wygląd naszego nosa.

Na czym polega korekta kształtu nosa bez ingerencji chirurgicznej?

Zabieg niechirurgicznej korekty nosa polega na zastosowaniu kwasu hialuronowego. Jest to związek, który w sposób naturalny występuje w naszym organizmie. Do jego funkcji w ciele należy wiązanie wody, pomoc w utrzymaniu elastycznej, gładkiej i jędrnej skóry oraz transportowanie substancji odżywczych.

Kwas hialuronowy, używany do korygowania kształtu nosa, występuje w postaci gęstego żelu, dedykowanego wolumetrii. Taki typ nazywany jest usieciowanym kwasem hialuronowym. Zastosowanie go w roli wypełniacza, pomaga uzyskać pożądany piękny i harmonijny kontur nosa. Natychmiastowy efekt, jaki uzyskujemy po zabiegu, pozwala nam cieszyć się wymarzonym kształtem nosa bez długiego oczekiwania na zagojenie ran, jak to ma miejsce po zabiegu chirurgicznym.

Po określonym czasie kwas hialuronowy całkowicie wchłania się do organizmu bez żadnych śladów. Jest to w pełni bezpieczna substancja, która nie wiąże się z żadnym ryzykiem powikłań.

 

Profesjonalna korekta kształtu nosa w klinice medycyny estetycznej The Beauty Doctors Olsztyn

 

Jak wygląda niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym?

Zabieg niechirurgicznej korekty nosa umożliwia nam skorygowanie wszelkich defektów i uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Rozpoczyna się on od podania miejscowego znieczulenia. Następnie, specjalista za pomocą igły, wprowadza preparat wypełniający w odpowiednio wybrane miejsca, aby uzyskać najlepszy modelujący efekt. Całość trwa niedługo, bo ok. 20-30 minut. Uzyskane natychmiastowe efekty utrzymują się mniej więcej od sześciu do aż 20 miesięcy. Ich zanikanie następuje stopniowo, a więc nie musimy się bać nagłej, gwałtownej zmiany, która z dnia na dzień oszpeci naszą twarz.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym wymaga, jak każdy zabieg medycyny estetycznej, konsultacji ze specjalistą, który przeanalizuje nasze rysy twarzy i ustali odpowiednią dawkę preparatu.

Dzięki bezinwazyjności zabiegu, nie wymaga on zaprzestania normalnej aktywności po jego wykonaniu. Jednakże zawsze po wprowadzeniu do organizmu kwasu hialuronowego, należy pamiętać o unikaniu wysokich temperatur jak np. w saunie, czy solarium, a także bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Czynniki te warunkują rozpad cząsteczek kwasu hialuronowego, co z pewnością nie odbiłoby się dobrze na naszym wyglądzie.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym?

Niechirurgiczna korekta konturu nosa to innowacyjna i póki co najlepsza alternatywa chirurgicznej interwencji w kształt nosa. Spokojni możemy być o ewentualne powikłania, ciężką rekonwalescencję, przymus długiego zerwania z codziennymi aktywnościami i możliwość nieudanej operacji, która nie będzie nas satysfakcjonować. Te bardzo ważne zalety zabiegu, w który nie musi ingerować lekarz chirurg, powinny skłaniać nas do oczywistego wyboru.

Natychmiastowy efekt, jaki otrzymujemy po zabiegu możemy łatwo ulepszyć według upodobań już po ok. 2 tygodniach. Nie musimy czekać na czasochłonne zagojenie się ran, by zobaczyć finalny efekt.

 

Klinika The Beauty Doctors oferuje szereg zabigów z zakresu medycyny estetycznej

 

Wskazania do zabiegu korekty nosa

Wskazaniami do zabiegu korekty nosa są:

  • ubytki lub krzywizny w konturze nosa
  • asymetryczny nos
  • garbek na nosie
  • nierówny grzbiet nosa
  • mocno wklęsły nos

Przeciwwskazania do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym

Przeciwwskazaniami do zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym są:

  • choroby o przebiegu autoimmunologicznym
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • wysoka skłonność do powstawania blizn
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Czy modelowanie kształtu nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Oprócz licznych zalet korekcji nosa w sposób nieinwazyjny, które wymieniliśmy już wcześniej, ogromne bezpieczeństwo daje nam rodzaj substancji wypełniającej, jaką jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest jedną z najpowszechniej używanych substancji w medycynie estetycznej. Dzięki temu, że naturalnie występuje on w ludzkim ciele, nie jest traktowany przez nasz organizm jak ciało obce. Świetnie się wchłania po okresie jego aktywności oraz nie pozostawia żadnych śladów. Jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

 

Zabiegi korekcji kształtu nosa z zastosowaniem kwasu hialuronowego - medycyna estetyczna Olsztyn The Beauty Doctors

 

Czy zabieg niechirurgicznej korekcji kształtu nosa jest bolesny?

Zabieg niechirurgicznej korekty nosa, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejsca zabiegowego, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu może wystąpić obrzęk nosa, a także siniak w miejscu iniekcji. Nos może stać się bolesny i wrażliwy na dotyk. Jednak są to skutki przejściowe i zanikają one zwykle mniej niż po kilku dniach.

Czy trzeba powtarzać zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym?

Pożądany efekt wyglądu nosa uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. Efekt ten utrzymuje się 6-20 miesięcy od zabiegu. Aby utrzymywać go, należy regularnie powtarzać korekcję nosa, mniej więcej co 8-12 miesięcy. Wraz z kolejnymi zabiegami będziemy uzyskiwać coraz to trwalsze rezultaty. Najlepsze efekty będziemy zauważać, jeśli zabieg będziemy powtarzać zaraz po zauważeniu pierwszych oznak zanikania kwasu hialuronowego.

Niechirurgiczna korekta nosa kwasem hialuronowym to ciekawa i warta uwagi perspektywa innowacyjnej medycyny estetycznej. Dzięki niej możemy zupełnie zrezygnować z zabiegu chirurgicznego, zwłaszcza jeśli obawiamy się nieprzyjemnych konsekwencji i powikłań takiego zabiegu. Nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania naprawdę świetne możliwości upiększania swojego wyglądu bez użycia skalpela, a korekcja nosa kwasem hialuronowym jest jedną z nich.

Sprawdź koniecznie ofertę The Beauty Doctors!