Trwały efekt liposukcji

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn zaprasza na zabieg liposukcji brzucha

Nie bez powodu liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w Stanach Zjednoczonych. Liposukcja daje niemal natychmiastowe rezultaty, natychmiast usuwając niechcianą tkankę tłuszczową w odizolowanych częściach ciała, aby stworzyć idealną sylwetkę. Nawet najsilniejsze osoby często decydują się na liposukcję, aby pozbyć się uporczywych złogów tłuszczu, które często nie reagują na dietę i ćwiczenia. Chociaż utrzymywanie zdrowej diety i ćwiczenia są najlepszym sposobem na pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej, nie zawsze są one w pełni skuteczne. Niektóre obszary tłuszczu mogą być oporne na naturalne opcje, a zatem mogą dawać niezrównoważony, grudkowaty wygląd. Właśnie te problemy ma rozwiązać liposukcja.

Poza początkowymi dramatycznymi wynikami, wielu pacjentów rozważających liposukcję ma obawy dotyczące długowieczności. W rzeczywistości jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymuje się w związku z liposukcją, jest „czy tłuszcz może wrócić po moim leczeniu?”

Po pierwsze – czym jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg modelowania ciała. W szczególności jest to zabieg chirurgiczny, który wykorzystuje technikę ssania w celu usunięcia tłuszczu z określonych obszarów ciała. Brzuch, boczki, biodra, uda, pośladki, plecy, ramiona i podbródek to wszystkie obszary ciała, które można poddać liposukcji. Kiedy tłuszcz jest usuwany za pomocą liposukcji, tłuszcz przechodzi przez kaniulę do rurki i jest zbierany do pojemnika. Usunięcie tłuszczu za pomocą tego zabiegu modelowania sylwetki powoduje, że kontur ciała jest wygładzony i opływowy.

Liposukcja to jeden z zabiegów oferowanych przez Klinikę Medycyny Estetycznej Olsztyn. The Beauty Doctors to specjaliści w dziedzinie modelowania i poprawy kształtów. A ich bogata oferta z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Liposukcja strzykawkowa - profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej w The Beauty Doctors Olsztyn w Olsztynie

 

Są różne metody wykonywania liposukcji

Tu znajduje się ich kilka przykładów:

Liposukcja ultradźwiękowa

Ultradźwięki istnieją od około 40 lat. Chociaż jest często używany jako środek obrazowania, może być również leczeniem.

Ultradźwięki wykorzystują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które mogą wytwarzać duże ilości energii w tkankach, w których jest skupiona. Może to rozpuszczać komórki tłuszczowe, co ułatwia ich usuwanie za pomocą ssania.

Liposukcja wspomagana ultradźwiękami jest często stosowana w obszarach z twardszym tłuszczem, takich jak klatka piersiowa mężczyzny, plecy oraz w inne obszarach, w których tradycyjna liposukcja może być trudna. Powrót do zdrowia jest podobny do liposukcji tumescencyjnej, chociaż ludzie mogą czasami doświadczać pęcherzy lub oparzeń.

Jedną z kluczowych zalet liposukcji wspomaganej ultradźwiękami jest to, że może szybciej usunąć włóknisty lub inaczej uporczywy tłuszcz, który w innym przypadku wymagałby kilku zabiegów. Ponadto dzięki temu rodzajowi liposukcji można bezpiecznie usunąć większą objętość tłuszczu, ponieważ jest on upłynniony i mniej podatny na siniaki lub krwawienie.

Jest też kilka wad. Ponieważ ultradźwięki wytwarzają promienie o wysokiej energii, istnieje większe ryzyko wystąpienia pęcherzy i oparzeń. Istnieje również większa szansa na drętwienie i powstawanie małych skrzepów krwi. Niemniej jednak wiele osób uważa, że ten rodzaj liposukcji jest dla nich właściwym wyborem, szczególnie jeśli mają włóknisty tłuszcz lub w inny sposób są bardziej uparte.

Liposukcja laserowa

Liposukcja wspomagana laserem jest podobna do liposukcji wspomaganej ultradźwiękami, z tą różnicą, że wykorzystuje laser do rozbijania tłuszczu. W tego typu zabiegu sonda laserowa jest wprowadzana przez kaniulę ssącą. Środek znieczulający i epinefryna są następnie wstrzykiwane w obszar, aby kontrolować ból i krwawienie. Chirurg plastyczny następnie wykonuje kilka drobnych nacięć i wprowadza kaniulę oraz sondę laserową.

Lasery bardzo skutecznie rozkładają tłuszcz, dzięki czemu można go usunąć jako płynny olej przez kaniulę. Każdy upłynniony tłuszcz, który nie jest odsysany, jest następnie wchłaniany przez organizm. Podobnie jak liposukcja wspomagana ultradźwiękami, czas rekonwalescencji wynosi około miesiąca.

Istnieje kilka zalet tego rodzaju usuwania tłuszczu. Po pierwsze, włókno laserowe jest niezwykle małe i do odessania upłynnionego tłuszczu wystarczy niewielka kaniula. W rezultacie ten rodzaj liposukcji wymaga tylko bardzo małych nacięć, które goją się szybko i bez blizny.

Dodatkowo lasery są bardzo małe i łatwe do kontrolowania, co sprawia, że ten rodzaj liposukcji może być niezwykle precyzyjny. Twój chirurg będzie w stanie dopracować i nadać Ci naturalny i piękny kształt, którego pragniesz. Kolejną zaletą jest to, że ta metoda jest na tyle dobra, że można ją stosować w dowolnym miejscu na ciele, nawet w nietypowych obszarach, takich jak twarz. Wreszcie, lasery również napinają skórę, więc wiele osób, które poddają się temu zabiegowi, stwierdza, że ich skóra jest jędrniejsza i bardziej młodzieńcza, a także traci tłuszcz.

Oprócz zalet są też wady. Czas rekonwalescencji może być dłuższy, ponieważ wiele osób wymaga środków przeciwbólowych przez kilka tygodni, a uzyskanie ostatecznego kształtu zajmuje 6 tygodni lub dłużej. Ponadto istnieje rzadkie, ale obecne ryzyko poparzenia, ponieważ lasery wytwarzają ciepło i są niezwykle silne.

The Beauty Doctors oferuje zabieg liposukcji podbródka

 

Liposukcja strzykawkowa

Liposukcja strzykawkowa jest skuteczną metodą na odsysanie tłuszczu. Jest to zarówno klasyczny, jak i najstarszy rodzaj liposukcji. W tym typie liposukcji wykonuje się małe nacięcia nad obszarem, który ma być odessany. Przez te nacięcia wprowadza się wydrążoną igłę, zwaną kaniulą, aby odessać komórki tłuszczowe.

Czas powrotu do zdrowia po tej procedurze może wynosić 1-3 miesiące, w zależności od zakresu procedury i sposobu leczenia. Ponadto uzyskanie ostatecznego kształtu może potrwać od trzech do sześciu miesięcy. Ostateczny efekt zabiegu uzyskamy/możemy ocenić po upływie miesiąca od zakończenia terapii. Jednak większość osób po odbudowie liposukcji jest w stanie wrócić do swoich normalnych obowiązków już po kilku dniach.

Ten rodzaj liposukcji może być stosowany w różnych obszarach ciała, w tym na pośladkach, udach, nogach, brzuchu, plecach i ramionach.

Główną zaletą tego typu liposukcji jest to, że jest to najtańszy rodzaj liposukcji. Ponadto jest stosowany od dawna i jest „sprawdzoną i prawdziwą” procedurą, którą może wykonać wielu lekarzy.

Jak przebiega liposukcja strzykawkowa?

W większości przypadków w celu uspokojenia pacjenta stosuje się znieczulenie ogólne. Jest to podawane przez anestezjologa. Gdy pacjent zasypia, chirurg plastyczny wstrzyknie dużą ilość wody lub płynu w obszary tłuszczowe. Nadmiar płynu pomaga zmniejszyć krwawienie, a także zapewnia dodatkowe znieczulenie wokół obszarów do odessania. Dodatkowo płyn pomaga oddzielić przedziały tłuszczu, co pozwala na łatwiejszą ekstrakcję. Czasami chirurg używa SAL i liposukcji wspomaganej ultradźwiękami (UAL), aby rozbić tłuszcz. Dzięki SAL chirurg wykona wiele maleńkich nacięć i wstawi metalowe, puste rurki, które są zaczepione do odsysania. Rurki lub kaniule są dostępne w różnych rozmiarach. Kaniula jest przesuwana do środka i na zewnątrz przez tłuszcz, usuwając tłuszcz i tworząc pożądany kształt. UAL stosuje się jako dodatek do SAL, gdy obszar jest włóknisty lub twardy. UAL wymaga użycia specjalnych rurek, które są przymocowane do urządzenia ultradźwiękowego, które wystrzeliwuje fale rozrywające komórki tłuszczowe tuż przed ich usunięciem.

Ogólne ryzyko to siniaki, blizny, infekcje, krwawienia i ryzyko związane z każdym zabiegiem chirurgicznym. W niektórych rzadkich przypadkach szczególne ryzyko może obejmować guzowatość, luźną skórę, niektóre twarde obszary tkanki bliznowatej, przebarwienia i utratę skóry lub niekorzystne blizny.

Znany jako jeden z najbardziej dramatycznych i lubianych zabiegów kosmetycznych, liposukcja strzykawkowa jest bardzo popularnym zabiegiem. Znajduje się on w ofercie The Beauty Doctors, którzy oferują szereg innych skutecznych zabiegów.

The Beauty Doctors - medycyna estetyczna w Olsztynie

 

Jak utrzymać efekt po liposukcji?

Jest jedno podstawowe zagadnienie,które wywołuje sporo niepewności w pacjentach decydujących się na zabieg, a jest to przyrost masy ciała po liposukcji. Idealnym kandydatem do liposukcji jest osoba w dobrym zdrowiu, której waga jest względnie stabilna. Liposukcja trwale usuwa komórki tłuszczowe, ale to nie gwarantuje, że po liposukcji będziesz mieć piękne ciało na zawsze.

Najskuteczniejszym sposobem na długotrwałe utrzymanie efektów liposukcji jest utrzymanie idealnej wagi.

Oto 6 zmian dotyczących zdrowego stylu życia, które należy zastosować dla utrzymania efektów zabiegu:

– Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami po zabiegu dostarczonymi przez lekarza.
– Zmniejsz spożycie kalorii, stosując zdrową dietę skoncentrowaną na białku i zdrowych węglowodanach.
– Utrzymuj odpowiednie nawodnienie, pijąc dużo wody.
– Spróbuj zjeść kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia.
– Nigdy nie opuszczaj posiłków.
– Skup się na różnego rodzaju aktywności fizycznej i ćwicz regularnie

Wreszcie – czy tkanka tłuszczowa po liposukcji wróci?

Niestety po liposukcji tłuszcz może wrócić… jeśli tylko pozwolisz mu powrócić. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej pacjent przybierze na wadze po liposukcji, tym mniej dramatyczne będą jego wyniki.

Tłuszcz nie powróci (a idealne wyniki pozostaną nienaruszone), jeśli pacjent utrzyma swoją wagę po liposukcji. Na przykład, jeśli pacjent ważył 70 kilogramów przed liposukcją i podczas zabiegu usunięto łącznie 3 kilogramy, tłuszcz pozostanie z dala, jeśli pacjent utrzyma swoją wagę na poziomie lub poniżej 64 kilogramów.

Jeśli pacjent przybierze na wadze po zabiegu, powiedzmy 2 kilogramy, komórki tłuszczowe w całym ciele staną się trochę większe. Chociaż ten niewielki przyrost masy ciała może pogorszyć wyniki, ogólna poprawa kształtu ciała zapewniona przez zabieg liposukcji będzie nadal widoczna, ponieważ leczone obszary ciała mają mniej komórek tłuszczowych (a zatem doświadczają mniejszego tempa powiększania się) w porównaniu z obszarami otaczającymi.

Wreszcie w przypadkach znacznego przyrostu masy ciała (tj. 10% masy ciała); nowe komórki tłuszczowe mogą rozwijać się we wszystkich obszarach ciała, w tym w obszarach poddanych zabiegowi. Jednakże, ponieważ tworzenie nowych komórek tłuszczowych zwykle zachodzi w sposób równomierny w całym ciele, tłuszcz często gromadzi się mniej w obszarach leczonych w porównaniu do obszarów nieleczonych. Dlatego wielu pacjentów po liposukcji, którzy przybierają na wadze po zabiegu, nadal wygląda lepiej, niż gdyby nie byli poddani liposukcji.

Jesteś zainteresowany/a? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.