Zabieg wykonany głowicą dye vl

Lekarze medycyny estetycznej w Olsztynie - zabiegi beauty

Zabieg wykonany głowicą dye vl

Każdy człowiek nieustannie dba, aby jego wygląd był jak najlepszy. Niestety procesy takie jak starzenie się nie ułatwiają nam tego. Dodatkowo problemy skórne mogą mieć  również podłoże hormonalne. Jak z nimi walczyć? Jak pozbyć się przebarwień, rumieńców czy też pojawiających się zmarszczek, z którymi kremy nie dają już sobie rady?

Klinika medycyny estetycznej w Olsztynie - The Beauty Doctors

Czym charakteryzuje się zabieg wykonany głowicą dye vl?

Zabieg wykonany przy użyciu głowicy dye vl to fotoodmładzanie skóry, którego celem jest głównie poprawa jej jakości podczas procesu starzenia się. Swoje zastosowanie ma w medycynie estetycznej. Jest to nowoczesny sposób na zadbanie o wygląd. Polega on na naświetlaniu odpowiednich partii ciała specjalnie do tego przeznaczonym laserem. Efektem zabiegu jest chociażby redukcja przebarwień, zmniejszenie zaczerwień, a także obkurczenie porów czy też poprawa zagęszczenia skóry oraz jej jędrności.

Gabinet medycyny estetycznej w Olsztynie - prowadzony przez lekarzy - Beauty Doctors

Kto powinien skorzystać z zabiegu głowicą dye vl?

Zabieg ten jest przeznaczony głównie dla osób, które mają przebarwienia posłoneczne oraz hormonalne, występujące na twarzy, szyi oraz dekolcie czy dłoniach. Zalecany jest również podczas pojawienia się drobnych zmarszczek w okolicach oczu oraz czoła. Wiotkość skóry oraz utrata jej jednolitego kolorytu jest także wskazaniem do wykonania zabiegu. Warto również dodać, że użycie głowicy dye vl może być bardzo pomocne przy ziarnistej cerze oraz pozbawionej blasku skórze.

Głowica dye vl – jak wygląda zabieg przy jej użyciu?

Pierwszym etapem jest konsultacja ze specjalistą. Do zabiegu pacjentów kwalifikuje lekarz, którego zadaniem jest między innymi wykluczenie ewentualnych przeciwskazań do jego wykonania oraz przygotowanie i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, co do działania głowicy dye vl.

W pierwszej fazie zabiegu wykonuje się tak zwaną kliniczną próbę laserową, która ma na celu dobranie odpowiedniej długości oraz emisji światła lasera. Później następuje ostateczne ustawienie parametrów naświetlania.

Następnie jest wykonywany zabieg. Na początku zabiegu wykonuje się naświetlanie odpowiednio dobranymi parametrami światła, które są zależne od problemu skóry, a także od efektu jaki klient chce uzyskać. Podczas tego procesu pigmenty odpowiedzialne za kolor skóry (a także za występujące przebarwienia), czyli hemoglobina oraz melanina są skutecznie pochłaniane. Dochodzi wówczas do termicznego uszkodzenia komórek, w których znajduje się niechciany barwnik. Zmiana skórna ulega zniszczeniu, kiedy to światło dochodzi do barwnika skóry, a następnie staje się ciepłe.

Warto wspomnieć, że proces ten nie uszkadza w żaden sposób tkanek zdrowych, a pobudza je do produkcji nowego kolagenu, który z upływem lat jest w coraz mniejszym stopniu wytwarzany, a efektem jest utrata jędrności skóry.

Dodatkowo najnowsze urządzenia posiadają system chłodzenia pozwalający na zmniejszenie negatywnych odczuć podczas zabiegu oraz występujących w nielicznych przypadkach delikatnych skutków ubocznych.

zabiegi laserowe w Olsztynie - the beauty doctors

Jakie są przeciwskazania do wykonania tego zabiegu?

Tak jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, tak i tutaj nie jest zaskoczeniem, że do przeciwskazań zalicza się ciąże oraz karmienie piersią. Kolejną przeszkodą w skorzystaniu z głowicy dye vl są fotodermatozy, nowotwory skóry, czy też niedawne peelingi, co powoduje złuszczenie naskórka. Osoby stosujące terapie doustne retinoidami oraz leki obniżające krzepliwość krwi również powinny unikać tej formy poprawy swojego wyglądu. Przewlekłe zapalne dermatozy, aktywne infekcje bakteryjne oraz wirusowe również są przeciwskazaniem. Klienci z występującymi zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, mocno opaloną skórą, czy też stosujący samoopalacze nie mogą zostać dopuszczeni do zabiegu. Głowicy nie powinno również używać się w okresie krótszym niż cztery tygodnie po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym.

Warto również wiedzieć, że suplementacja ziołami światłouczulającymi, takimi jak dziurawiec, nagietek oraz skrzyp, a także stosowanie niektórych leków na przykład antybiotyków i antydepresantów może również stać się przeszkodą do wykonania zabiegu.

Lekarze medycyny estetycznej w Olsztynie - laseroterapia

Jak należy właściwie przygotować się do zabiegu wykonywanego głowicą zabiegową dye vl?

Podczas pierwszego etapu zabiegu czyli konsultacji z lekarzem specjalistą, klient otrzymuje dokładne wytyczne w jaki sposób powinien się przygotować oraz czego unikać. Najczęściej do takich wytycznych zaliczane jest:

  • zrezygnowanie z kuracji retinoidami,
  • zrezygnowanie z preparatów złuszczających naskórek (minimum tydzień przed zabiegiem), odstawienie leków oraz preparatów fototoksycznych, fotoalergicznych oraz ziół o podobnych właściwościach (minimum dwa tygodnie przed zabiegiem),
  • nie należy również się opalać, chodzić na solarium oraz powinno się unikać nadmiernej ekspozycji na słońce (2-3 tygodnie przed zabiegiem).

Ważne jest, aby zastosować się do wszystkich zaleceń specjalisty z zakresu medycyny estetycznej nie tylko ze względu na uzyskanie lepszych efektów terapii, ale przede wszystkim z troski o swoje zdrowie.

Medycyna estetyczna Olsztyn - lekarze spacjaliści

Czy zabieg przy użyciu głowicy dye vl jest bolesny i jaki jest czas rekonwalescencji po nim?

Zabieg ten nie jest inwazyjny i nie jest bardzo bolesny. Co więcej takie działania nie wymagają okresu rekonwalescencji. Użycie głowicy dye vl z systemem chłodzenia pozwala zmniejszyć nieprzyjemne odczucia po zabiegu, ale przy jego wykonywaniu pacjent może odczuwać pieczenie oraz ciepło, które występuje w przypadku silnego impulsu, gdzie efektem jest spowodowanie zamierzonego zbrązowienia i złuszczenia naskórka, które ma nastąpić po trzech dniach od wykonania zabiegu. Zalecane jest wtedy pieczołowite natłuszczanie skóry oraz stosowanie środków antyseptycznych.

zabiegi głowica Dye-VL - laseroterapia Olsztyn

Po jakim czasie od wykonania zabiegu są widoczne pierwsze efekty?

Pierwsze efekt zabiegu widoczne są od razu po jego wykonaniu, ale ostateczne zmiany zauważalne są dopiero po sześciu tygodniach. Dochodzi wówczas do odmłodzenia skóry oraz wyrównania jej kolorytu. Osobom, które zmagają się z tego typu problemami zaleca się wykonanie minimum trzech sesji przy użyciu głowicy dye vl. Czas trwania jednego zabiegu to 60 minut.

O czym należy pamiętać po wykonaniu zabiegu usuwającego przebarwienia?

W tym przypadku konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Kluczowe jest tutaj zrezygnowanie z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Należy również wstrzymać się od korzystania z solarium oraz sauny. Szkodliwe może być także chodzenie na basen oraz stosowanie kosmetyków drażniących. Zalecane jest z kolei sięganie po kremy z SPF 50.

Medycyna estetyczna Olsztyn

Jakie efekty zabiegu daje głowica dye?

Zabieg przy użyciu głowicy dye vl ma dużo pozytywnych efektów i jest stosowany do eliminowania wielu problemów skórnych, co pozwala na poprawę wyglądu, co często skutkuje wzmocnieniem pewności siebie klienta oraz samoakceptacji.

Do najczęstszych efektów zabiegu zaliczyć można chociażby usuniecie przebarwień, z którymi niestety wiele osób ma problem. Dotyczą one nie tylko skóry w procesie starzenia się, ale mogą również mieć podłoże hormonalne. Dodatkowo technologia pomaga również przy leczeniu pacjentów z zaburzeniami pigmentacyjnymi oraz zmianami naczyniowymi. Zasługą możliwości wykorzystania głowicy dye vl w tym celu jest emisja światła, która mieści się w przedziale 500-600 nm. Zmniejszenie narażenia skóry na działanie innych długości światła pozwala na uzyskanie dużo bardziej widocznych efektów w krótkim czasie. Głowica dye swoje zastosowanie posiada również przy zmniejszaniu porów, czego efektem jest wygładzenie skóry. Warto również wspomnieć , że zabieg wykorzystywany jest także do redukcji zaczerwienienia oraz poprawy jędrności i zagęszczenia skóry.

Klinika medycyny estetycznej w Olsztynie - lekarze spacjaliści w The Beauty Doctors

Ile kosztuje wykonanie zabiegu przy użyciu głowicy dye vl?

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej powinniśmy liczyć się z tym, że koszt ich wykonania będzie wahał się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto jest jednak zapłacić więcej i skorzystać z usług specjalisty z danej tematyki, niż być tak zwanym „królikiem doświadczalnym” osób, które oferując niską cenę, chcą sprawdzić swoje umiejętności nabyte na różnego rodzaju kursach czy szkoleniach. Należy pamiętać, że taki zabieg powinien wykonywać jedynie lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej.

Ceny z jakimi możemy się spotkać podczas zabiegu:

  • Fotoodmładzanie twarzy to koszt w granicach kilkuset złotych,
  • Fotoodmładzanie szyi to koszt w granicach kilkuset złotych,
  • Fotoodmładzanie dekoltu to koszt w granicach kilkuset złotych,
  • Fotoodmładzanie twarzy oraz szyi to koszt w granicach tysiąca złotych,
  • Fotoodmładzanie twarzy, szyi oraz dekoltu to koszt w granicach tysiąca złotych.

Dodatkowo laserowe usuwanie przebarwień oraz leczenie naczynek to koszt w granicach kilku set złotych.

 

Najczęstsze pytania dotyczące wykonywania zabiegu z użyciem głowicy dye vl:

1. Czy zabieg jest bezpieczny i czy jest bolesny?

Zabieg jest w pełni bezpieczny oraz nie inwazyjny. Niektórzy pacjenci podczas jego wykonywania odczuwają ciepło oraz delikatne pieczenie skóry. Może to się wiązać z niewielkim dyskomfortem, jednak nie sprawia to większego bólu. Dodatkowo nowoczesne urządzenia zaopatrzone są w tak zwany system chłodzący, który sprawia że użycie głowicy dye vl jest przyjemniejsze.

2. Czy po zabiegu występują skutki uboczne i czy wymagany jest okres rekonwalescencji?

Po wykonaniu zabiegu mogą pojawić się delikatne skutki uboczne, które mają miejsce podczas silnego impulsu, wykorzystywanego do spowodowania zamierzonego zbrązowienia i złuszczenia naskórka.

3.  Co wyróżnia ten zabieg na tle pozostałych podobnych?

Fotoodmładzanie Alma Harmony głowicą Dye-VL jest nowoczesnym, a przede wszystkim bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej.  Pozwala na uzyskanie wielu pożądanych efektów jakimi są usunięcie przebarwień, czy też naprawa naczyń krwionośnych oraz pobudzenie skóry do wytwarzania kolagenu, co skutkuje poprawą jej jędrności.

4. Po jakim czasie są widoczne efekty?

Pierwsze efekty można zaobserwować od razu po zabiegu, ale dopiero po 6 tygodniach widoczny jest końcowy. W zależności od problemu skóry zalecane jest wykonanie 4-6 sesji zabiegu w odstępie czasowym 2-3 tygodni.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę https://thebeautydoctors.pl/