Biostymulatory tkankowe ATR – innowacyjna metoda w terapii anti-aging
Stymulatory tkankowe wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej to specjalistyczne preparaty o działaniu przeciw zmarszczkowym. Mają właściwości uaktywniające naturalne procesy odbudowy komórkowej skóry. Dzięki stymulowaniu fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, wpływają na zagęszczenie skóry, poprawę jędrności i redukcję oznak starzenia. Zabieg z wykorzystaniem biostymulatorów zapewnia skórze dogłębne nawilżenie, zwiększa jej napięcie, redukując zmarszczki i przywraca jej młodzieńczy blask. Preparaty bazujące na biostymulatorach, których grupa ciągle się poszerza, dają bardzo naturalne efekty, co jest ich niekwestionowaną zaletą.
Czym są biostymulatory tkankowe?
Postępujące wraz z wiekiem procesy starzenia wpływają na jędrność i elastyczność skóry. Produkcja kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za gęstość skóry spada i pojawiają się pierwsze objawy starzenia w postaci zmarszczek. Naprzeciw potrzebom osób, które zauważyły u siebie pogorszenie jakości skóry, wychodzi medycyna estetyczna wraz z innowacyjnymi zabiegami z użyciem stymulatorów tkankowych. Właściwie dobrany do potrzeb skóry, odpowiedni preparat stymulujący przyczynia się do odbudowy struktury skóry. Biostymulatory tkankowe i ich precyzyjnie opracowane formuły mają za zadanie uruchomić produkcję kolagenu poprzez stymulowanie mechanizmów naprawczych skóry na poziomie komórkowym. Stymulatory tkankowe zmuszają komórki do autoodnowy i regeneracji. O ile sama formuła preparatów stanowi innowację, o tyle metoda podania preparatu wykorzystuje najbardziej znane i popularne techniki iniekcji. Preparat podawany jest punktowo do skóry właściwej. Dzięki temu substancje w nim zawarte docierają bezpośrednio do miejsca docelowego z pominięciem bariery naskórka, co daje efekt głębokiej odnowy.
Profilaktyka przeciwstarzeniowa z wykorzystaniem biostymulatorów
Zabiegi bazujące na stymulatorach tkankowych mogą być stosowane jako forma terapii anti-aging. Stosowanie takich zabiegów pozwala uzupełniać pojawiające się z wiekiem ubytki kwasu hialuronowego oraz włókien elastyny i kolagenu. Przyjmuje się, że po 26 roku życia, skóra staje się bardziej narażona na utratę tych składników, rozpoczynają się procesy starzenia i możemy zauważyć stopniową utratę jędrności i elastyczności. Im wcześniej więc zaczniemy działać, tym lepiej dla naszej skóry. Dzięki stosowaniu biostymulatorów uzyskujemy naturalne efekty poprawy jędrności i ogólnego stanu skóry. Biostymulatory pobudzają do działania fibroblasty tak ważne dla uruchomienia procesów odnowy skóry na poziomie komórkowym. Produkują one nie tylko kolagen i elastynę, ale wpływający na właściwy poziom nawilżenia skóry kwas hialuronowy. Na zabiegu korzysta więc nie tylko skóra zmagająca się z oznakami starzenia, ale również wymagająca dogłębnego nawilżenia. Dzięki zabiegowi skóra staje się gęstsza, bardziej napięta, nawilżona i uzyskujemy efekt długotrwałego odmłodzenia.
Jakie są różnice pomiędzy biostymulatorami a wypełniaczami?
Stymulatory tkankowe w przeciwieństwie do wypełniaczy mają właściwości regeneracyjne i pielęgnacyjne. Wypełniacze mają uzupełnić ubytki w strukturze skóry, co wpływa na rysy twarzy w znaczeniu wolumetrycznym. Stymulatory tkankowe nie mają właściwości zmieniających rysy twarzy w tym sensie. Dzięki temu efekt, jaki uzyskujemy, jest w pełni naturalny. O ile wypełniacze uzupełniają struktury skóry, o tyle biostymulatory wpływają na aktywowanie naturalnych procesów odnowy struktur budulcowych tkanek. W ten sposób skóra staje się gęstsza, co wpływa znacząco na poprawę jej jędrności i napięcia. Działanie biostymulatorów pozwala więc oprócz poprawy wyglądu skóry, uzyskać widoczne profity o charakterze pielęgnacyjnym. Jednym z popularniejszych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej jest autologiczny biostymulator i wypełniacz tkankowy ATR i ATR+.
Autologiczny biostymulator i wypełniacz tkankowy ATR Innmedis System™
Zabiegi z wykorzystaniem ATR i ATR+ to skuteczna i nowoczesna technika odmładzania i wolumetrii wykorzystująca pozyskany z ciała pacjenta (autologiczny) wypełniacz. Autologiczny biostymulator ATR Innmedis System™ pozyskiwany jest z krwi pacjenta w procesie koagulacji osocza bogatopłytkowego. Ten innowacyjny preparat oparty na działaniu biostymulatora i wypełniacza tkankowego jest w pełni bezpieczny biozgodny. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Autologiczny biostymulator i wypełniacz tkankowy ATR jest więc polecany osobom, które cenią sobie w pełni naturalne techniki odmładzania. Zabieg taki daje w pełni naturalny efekt i nie powoduje zmiany rysów twarzy. Dzięki niemu możemy pozbyć się postarzających nas zmarszczek, zredukować widoczność cieni pod oczami i poprawić jędrność i elastyczność skóry. Biostymulator ATR różni się od klasycznych metod wypełniających, dzięki dodatkowej stymulacji tkanek. Pozyskane osocze wyróżnia się wysokim poziomem koncentracji płytkowej, osiągającej poziom do 300%. Metoda ta jest w pełni unikalna i naturalna. Dzięki wspomnianej wcześniej biokompatybilności zabieg jest w pełni bezpieczny i pozbawiony ryzyka powikłań. Zgodność tkankowa wynikająca z faktu pozyskiwania materiału do zabiegu od samego dawcy wpływa na brak negatywnej reakcji organizmu i redukuje ryzyko infekcji.
W jaki sposób działa preparat ATR?
Biostymulatory tkankowe autologiczne ATR i ATR+ mają działanie hybrydowe, czym różnią się od klasycznych zabiegów z wykorzystaniem tego typu preparatów. Podczas zabiegu osiągamy efekt wypełnienia, odmłodzenia i regeneracji. Iniekcja preparatu do tkanki podskórnej oprócz efektu wypełnienia prowadzi do odbudowy tkanek, dzięki zawartym w osoczu czynnikom wzrostu. Preparat ten to niekwestionowana „molekuła młodości” o działaniu wielotorowym. Biostymulatory tkankowe ATR wpływają na utratę elastyczności i przeciwdziałają negatywnemu wpływowi wolnych rodników. Komórki macierzyste uruchamiają procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych, co dodatkowo wpływa na poprawę krążenia i ukrwienia skóry. Dzięki temu skóra łatwiej przyswaja substancje odżywcze i pozbywa się zbędnych produktów przemiany materii. To z kolei wpływa na jej odżywienie, dotlenienie i oczyszczenie.
Dla kogo przeznaczone są zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów?
Zabieg tego typu doskonale sprawdza się do pobudzania produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W związku z tym nie tylko wygładza zmarszczki, ale również niezależnie od rodzaju skóry, wpływa na jej dogłębne nawilżenie. Preparat uzupełnia ubytki tkanki podskórnej, co daje dodatkowo efekt odmłodzenia i wygładzenia. Już po jednej dawce, skóra pozbawiona blasku nabiera życia i wygląda znacznie lepiej. Zabieg przeznaczony jest zarówno do poprawy kondycji skóry twarzy, jak i ciała, w tym przede wszystkim szyja, dekolt i dłonie. Obszarami poddawanymi najczęściej tego typu zabiegom są czoło, policzki, okolice oczu i podbródek. Zabieg bazujący na autologicznych biostymulatorach tkankowych ATR i ATR+ polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się ze zmarszczkami, bruzdami nosowo-wargowymi, asymetrią i pogorszeniem jędrności i ogólnej kondycji skóry. Doskonale sprawdza się też na blizny. Poza tym stosuje się go celem redukcji cieni pod oczami i wypełnienia doliny łez.
Jakie efekty daje zabieg biostymulatorami tkankowymi ATR?
Stymulator tkankowy ma potrójne działanie, ponieważ wypełnia, regeneruje i dogłębnie nawilża. Co więcej, pozwala również zwalczyć stres oksydacyjny, do którego dochodzi, gdy wolne rodniki występują w ilości przewyższającej przeciwutleniacze, co prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia. Dużą zaletą zabiegu jest to, że efekty mogą utrzymywać się aż do 12 miesięcy. Dzięki zabiegowi ATR uzyskujemy efekt korekcji zmarszczek poprzez wypełnienie drobnych, a także głębokich bruzd. Zmniejsza się wiotkość skóry, poprawie ulega jej gęstość i napięcie. Co więcej, zabieg daje nam efekt wolumetrii twarzy, który uzyskujemy poprzez wypełnienie ubytków w tkance, rewitalizację skóry i długofalową stymulację włókien kolagenu i elastyny.
Jak wygląda zabieg ATR?
Podstawą efektywnego działania w tego typu zabiegach jest to, że dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. W pierwszej kolejności od pacjenta pobierany jest materiał w postaci krwi. Następnie wiruje się ją w specjalnej próbówce, by doprowadzić do koagulacji. Kolejnym krokiem jest chłodzenie materiału i ustalenie jego gęstości, w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów. Kolejną fazą zabiegu jest iniekcja przy użyciu kaniuli lub igły. Co do gęstości materiału, możemy uzyskać trzy rodzaje, czyli hard, medium i soft. Poziom gęstości autologicznego wypełniacza tkankowego dobierany jest do obszaru, jaki ma być poddany zabiegowi oraz oczekiwanych efektów.
Jak przygotować się do zabiegu?
Aby móc w pełni cieszyć się efektami zabiegu, należy odpowiednio się do niego przygotować. Podczas spotkania ze specjalistą wykonującym zabieg, otrzymujemy szczegółowe wytyczne, co do zaleceń przed zabiegiem. Na siedem dni przed jego wykonaniem nie można stosować leków antykoagulacyjnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz aspiryny. Na 2 dni przed należy odpowiednio się nawadniać, spożywając co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Dobrze jest w tym czasie odstawić inne napoje takie jak alkohol, kawa i herbata. Osoby, które zmagają się z nawrotami opryszczki, muszą dwa dni przed zabiegiem w ramach profilaktyki, rozpocząć przyjmowanie leku Acyklowiru.
Zalecana częstotliwość zabiegów ATR i bezpieczeństwo
Pełna terapia, która pozwala na uzyskanie efektów utrzymujących się nawet do dziewięciu miesięcy, obejmuje trzy zabiegi. Pierwszy nazywany jest zabiegiem rozpoczynającym. Kolejny należy wykonać po odczekaniu przynajmniej trzech miesięcy od poprzedniego. Jest to tak zwany zabieg podtrzymujący. Trzeci z zabiegów, czyli drugi podtrzymujący wykonuje się po kolejnych czterech miesiącach. Wykorzystanie preparatów ATR i ATR+ jest w pełni bezpieczne. Używane podczas zabiegów elementy zestawu PRP LCC Innmedis System™ to certyfikowane wyroby medyczne, których bezpieczeństwo potwierdza zgodność z wytycznymi Dyrektywy Europejskiej dla produktów medycznych 93/42/ECC.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kliniki medycyny estetycznej w Olsztynie.