Nici aptos – kiedy warto zdecydować się na zabieg nimi?

Medycyna estetyczna Olsztyn The Beauty Doctors zaprasza na zobiegi z wykorzystaniem nici APTOS

Każdy z nas chce wyglądać rewelacyjnie niezależnie od wieku. Jeśli zależy Ci na poprawieniu napięcia skóry, skorzystaj z zabiegu wykonywanego w Klinice Medycyny Estetycznej za pomocą nici aptos. Kiedy przeprowadzenie zabiegu implantacji nici aptos jest wskazane? Dlaczego warto skorzystać z niego? Sprawdzamy poniżej.

Co to są nici aptos?

Zabieg założenia nici aptos staje się coraz popularniejszy w medycynie estetycznej. Nici aptos to jedyne na rynku, które liftingują rewitalizują tkanki. Są wykorzystywane podczas korekcji poszczególnych obszarów ciała i twarzy. Nici implantowane są podskórnie. Dostępne są nici liftingujące aptos rozpuszczalne i nierozpuszczalne. Rozpuszczalne są wykonane z kopolimer kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, natomiast nierozpuszczalne są zbudowane z polipropylenu.

Obydwa rodzaje są skuteczne, ponieważ mają wielokierunkowo ułożone wypusty. Dzięki odpowiedniu ułożeniu wypustów nici aptos zakotwiczają się w tkankach miękkich i nieprzerywają ich konstrukcji. Na każdym centymetrze znajdują się aż cztery wypusty, dlatego że taka liczba gwarantuje odpowiednie utrzymanie się w tkankach miękkich. Zabieg przeprowadzany nimi traktuje się lifting twarzy bez użycia skapela. Zabieg powoduje jej naturalną rewitalizację.

The Beauty Doctors Klinika Medycyny Estetycznej Olsztyn zaprasza na zabiegi modelowania twarzy

 

Kiedy warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu implantacji nici?

Zastosowanie nici aptos jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą przywrócić napięcie opadającym tkankom miękkim. Do przeprowadzenia zabiegu wskazane jest, jeśli są widoczne:

 • bruzdy i fałdy skórne
 • utratę konturów twarzy
 • linie marionetki
 • utratę naturalnych krągłości
 • lwią zmarszczkę
 • łady nosowo – wargowe
 • kurze łapki
 • zmarszczki na czole
 • Zmarszczki wokół oczu i ust
 • zmarszczki skóry na szyi
 • asymetrię wrodzoną i nabytą
 • podwójny podbródek
 • brak nawilżenia skóry
 • umiarkowane oznaki zwiotczenia na np. udach
 • odstające uszy
 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
 • zwiotczałe rozstępy znajdujące się na udach, pośladkach oraz brzuchu
 • skutki otyłości widoczne na ramionach, brzuchu, żebrach, udach, pośladkach

Dlaczego warto skorzystać z nici liftingujące aptos?

Zabieg z wykorzystaniem nici aptos spowalnia procesy starzenia, widoczna jest poprawa napięcia skóry oraz lifing twarzy i ciała. Po wykonaniu zabiegu w medycynie estetycznej naturalny wygląd skóry jest przywrócony, przy tym nie powoduje zwiększenia objętości tkanek. Widoczna jest także poprawa kondycji skóry. Implantacja nici dodatkowo stymuluje skórę i poprawę jakości skóry.

Medycyna estetyczna w Olsztynie - zabieg niciami aptos

 

Jak należy przygotować się do implantacji nici liftingujących?

Przed wykonaniem zabiegu implantacji nici aptos lekarz, zaleca wykonanie podstawowych badań tj. morfologię, OB, krzepliwość APTT. Pacjent powinien także skontaktować się z lekarzem rodzinnym, aby wykluczyć przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nic: nadciśnienie ii i iii stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Do przeciwwskazań należą także: ostre infekcje, zmiany nowotworowe, stany zapalne oraz ciąża i laktacja.

W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta lekarz dobiera metody, które dadzą jak najlepsze efekty. Podczas konsultacji brane pod uwagę są także: opadające tkanki, typ skóry, obszaru zabiegowego i wieku. Lekarz może zastosować także nici aptos stałe, jeśli będzie to konieczne.

Jak przebiega zabieg założenia nici aptos?

Przed zabiegiem założenia nici aptos pacjent ma podawane znieczulenie miejscowe. Konieczne jest zastosowanie preparatów odkażających skórę. Najpierw lekarz wykonuje serię nakłuć, następnie wprowadza odpowiedni model nici aptos, które naprowadzają tkanki miękkie. To sprawia, że nici specjalistyczne tworzą silnie podtrzymujący szkielet.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i może powodować zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi. Lifting całej twarzy trwa około 30 – 40 minut, natomiast pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut. Podczas niego nie ma konieczności nacinania skóry. Okres gojenia trwa około 14 dni, jednak pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się w obrębie skóry nawet do 3 lat. Jednak długość trwania korzystnego lifitngu twarzy zależy od kondycji skóry przed zabiegiem. Po przeprowadzaniu zabiegu zaleca się stosowanie zimnych kompresów. Także należy się powstrzymać od spożywania alkoholu o przez 2-3 dni. Nie jest zalecane również korzystanie z zabiegów intensywnie rozgrzewających np.: sauny, solarium oraz basenu przez miesiąc. Pacjent nie powinien decydować się na zabiegi dentystyczne przez 30 dni. Należy także zminimalizować ruchy mimiczne i ograniczyć gestykulację.

Jeśli specjalista zadecyduje o zastosowaniu nici rozpuszczalnych, do całkowitego wchłonięcia się ich dochodzi po roku od implantacji. Podczas rozpuszczania się nici następuje uwalnianie się kwasu mlekowego, który rewitalizuje tkanki i wzmacnia je.

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn The Beauty Doctors zaprasza na zabiegi upiekszające i odmładniające

 

Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje nici aptos?

Podczas zabiegu na opadające brwi oraz inne tkanki miękkie stosowane są rodzaje: nici aptos excellence, spring light lift thread 2g,

Nici aptos excellence

Specjalistyczne nici excellence wchłaniają się. Dzięki mikrowypustom mogą zostać wykorzystane do liftingu twarzy i ciała. Podczas standardowego zabiegu implantuje się 10 sztuk nici liftingujące aptos na każdą strefę. W przypadku twarzy implantuje się po 5 sztuk na każdym policzku. Nici są nakładane w znieczuleniu miejscowym. Zawierają: rozpuszczalny kwas polimlekowy i kaprolakton oraz kwas hialuronowy. Dlatego zastosowanie nici spowalnia procesy starzenia. Po implantacji i jest zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi. Przed założeniem ich konieczne jest zastosowanie preparatów odkażających skórę. Polecane są dla osób z pierwszymi oznakami starzenia. Stosowane są w obrębie czoła.

Nici light lift Spring aptos

To nici, które korzystają z odmiennej technologii, ich materiał szewny ma kształt igły i mocowany jest igły. Implantowane są na obszar kości jarzmowej. Nici light lift spring umożliwiają zlikwidowanie opadających kącików ust oraz usunięcie zmarszczek nazywanych „liniami marionetki”. Nie wchłaniają się, ale w odróżnieniu od poprzednich tworzą silnie podtrzymujący szkielet. Powodując, że położenie tkanki podskórnej utrzymuje je w pierwotnym położeniu. Nici zawierają kwas, który rewitalizuje i spowalnia procesy starzenia.

Nici light lift thread 2g

Nici liftingujące aptos light lift thread 2g to podwójne nici, dostępne są rozpuszczalne i nierozpuszczalne. Ten rodzaj nici jest przymocowany do końca prostych, trójkątnych lub podwójnych igieł. Podwójna igła po wprowadzeniu na żądaną głębokość rozłącza się i tworzy dwie niezależne igły. Każda z igieł ze swoją własną nicią przechodzi przez tkanki podskórne. Lifiting przeprowadzony za pomocą tej metody jest jest mocny, stabilny, trwały bez konieczności poddawania skórę nacinaniu. Okres gojenia trwa około 14 dni, a efekt optynalny uzyskujemy podobny jak w przypadku lifitngu wykonanego za pomocą pozostałych nici. Do obszarów zabiegowych, które są poddawane nićmi ight lift thread należą: obszar kości jarzmowej, nierówna tekstura skóry, żuchwa (chomiki) oraz podbródek. Do przeprowadzenia zabiegu wskazane są także policzki, którym ma zostać nadana odpowiednia objętość. Po wykonaniu liftingu twarzy należy wykonać ookłady z zimnych kompresów.

Nici lifitingujące aptos nano

To nici, które wchłaniają się. Nie mają wypustów, mają kształt warkocza. Są najbardziej delikatnymi ze wszystkich. Lekarz może zastosowanie tej techniki z innymi. Po zastosowaniu ich jest widoczna poprawa napięcia skóry. Po zabiegu skóra staje się widocznie gładsza i elastyczniejsza.

Medycyna estetyczna Olsztyn poleca nici APTOS

 

Dlaczego warto zastosować nici liftungujące aptos?

Powodem o którym warto wspomnieć jest zainicjowanie procesu syntezy elastyny. Najpóźniej po 6 tygodniach po zastosowaniu nici aptos skóra uzyskuje pożądany efekt napięcia oraz odmłodzenia.

Czy za pomocą nici można skorygować nos?

Można skorygować kształt nosa z użyciem nici aptos. Korzystając z nich można: poprawić jego symetrię, podnieść czubek, zwęzić go, a także uformować ścianki boczne nozdrzy. Używając nici podczas zabiegu korekcji nosa, które są dobrane do indywidualnych predyspozycji pacjenta nie ma konieczności poddania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym. Podczas zabiegu operacji nosa nici są zakładane w znieczuleniu miejscowym.

Czy nici można stosować w okolicach brwi i oczu?

Zastosowanie nici liftingujących jest zalecane kobietom, u których jest widoczna opadająca powieka. Za ich pomocą można wykonać lifting brwi, czoła oraz kącików oczu. Po zabiegu twarz staje się napięta, gładka i ujędrniona. Efekty zabiegu są widoczne w szczególności na czole. Nici unoszą powieki i brwi. Efekt utrzymuje się dłużej niż innych zabiegach medycyny estetycznej np. botoksie. Po zastosowaniu nici nie pozostawiają żadnych śladów ani blizn.

Czy można zastosować nici także w przypadku odstających uszu?

Zabieg z wykorzystaniem nici jest polecany także dla osób, które mają odstające uszy. Korekta uszu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent powinien nosić opatrunek przez 3 dni, następnie zalecane jest zakładanie opaski uciskowej przez 4 do 6 tygodni. Zabieg korekcji uszu nie wiążę się z długotrwałą rekonwalescencją i podwyższonym ryzykiem zakażenia.

Zabiegi przeciwstarezniowe w olsztyńskiej klinice medycyny estetycznej

 

Ile kosztuje zabieg nićmi?

Koszt zabiegu zależy od wykorzystywanego zestawu nici. Cena zestawu może wynosić od 1200 złotych do 6 000 złoty za opakowanie. Im nici są dłuższe, tym są droższe.

Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

Podobnie jak pozostałe zabiegi medycyny estetycznej, implantacja nici liftingujących może spowodować skutki uboczne. Po zabiegu mogą wystąpić: czasowe ślady po ukłuciach, zaczerwienienie skóry w obszarze, w którym był przeprowadzany zabieg, siniaki oraz krwiaki w miejscu zabiegu, ból i obrzęk oraz uczucie napięcia i zmarszczenia skóry. Jeśli wystąpi, któryś z wymienionych objawów zalecane jest stosowanie środków przeciwbólowych.

Jaka jest różnica pomiędzy nićmi apos, a PDO?

Nici apos są umieszczane głębiej w skórze, dlatego można uzyskać bardziej oczekiwany efekt. Ich powierzchnia jest pokryta maleńkimi haczykami, które są skierowane tylko w jedną stronę. To sprawia, że działają nici aptos nie przemieszczając się. Natomiast nici PDO są stosowane w obrębie twarzy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Napisz lub zadzwoń do nas w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty.