Skuteczna metoda na wiele z naszych kompleksów, czyli wszystko o laserowym usuwaniu blizny

Skuteczna metoda na wiele z naszych kompleksów, czyli wszystko o laserowym usuwaniu blizny

Blizny to zazwyczaj niechciane przez nas pamiątki, po zagojonej ranie, która mogła powstać w różnych okolicznościach. Składają się one z włókien kolagenowych i nowych tkanek, służących za zastępstwo tym, które uległy uszkodzeniu czy też przerwaniu. Dla wielu osób jest to jednak też przede wszystkim kwestia wstydliwa, a nawet powód do kompleksów i znacznie zmniejszonej pewności siebie.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach istnieją metody usuwania blizn laserem, które są jednocześnie jednymi z najbardziej znanych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej i które pozwalają na szybkie i skuteczne usuwanie blizn. W dodatku, wbrew częstemu przekonaniu, że usuwanie blizn boli, jest to zabieg zazwyczaj niemal bezbolesny. Laserowe usuwanie blizn umożliwia między innymi usuwanie blizn potrądzikowychusuwanie blizn pooperacyjnychusuwanie rozstępów i nie tylko.

Jakich jeszcze blizn można pozbyć się za pomocą laserowego usuwania blizny? Jak przebiega taki zabieg i czego można się po nim spodziewać? Jakie są jego koszty? Jeśli rozważasz usuwanie blizn to właśnie tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

 

Rodzaje blizn, które można wyleczyć laserem

Istnieje wiele rodzajów blizn. Możemy podzielić je ze względu na dwie kategorie. Pierwsza z nich skupia się wokół procesu gojenia i wyglądu blizny.

Ze względu na tę kategorię wyróżniamy:

 • Blizny zanikowe – Czyli charakterystyczne zagłębienia, znajdujące się w skórze, które najczęściej pojawiają się po przebytej chorobie, na przykład ospie wietrznej lub trądziku.
 • Blizny linijne – Najczęściej mają postać bladej linii, nie rzucającej się aż tak w oczy.
 • Blizny przerostowe – Są to twarde zgrubienia, których wielkość jest zależna od wcześniejszej rany. Nigdy nie przekraczają swoim rozmiarem urazu.
 • Bliznowce – Na początku mają zazwyczaj barwę różową, a nawet czerwoną. W przeciwieństwie do blizn przerostowych mogą przekroczyć rozmiar pierwotnego uszkodzenia.

Rodzaje blizn, które można wyleczyć laserem

Blizny można jednak również podzielić na drugą kategorię, która skupia się na procesie powstawania blizn.

 • Blizny potrądzikowe
 • Blizny pooperacyjne
 • Blizny oparzeniowe
 • Blizny pourazowe
 • Rozstępy

Tak więc, laserowy zabieg niwelowania blizn sprawia, że usuwamy wszystkie blizny lub chociaż niwelujemy ich widoczność w znacznym stopniu.

 

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? – Metody usuwania blizn laserem

Usuwanie blizn laserem to zabieg, który wymaga precyzyjności. W skrócie polega on na skierowaniu wiązki światła w taki sposób, że ta przedostaje się ona przez warstwy skóry, do tkanki podskórnej, gdzie wytwarza ciepło, odparowującą tkankę blizny.

Istnieje jednak więcej niż jedna metoda usuwania blizn za pomocą lasera. Laserowa redukcja blizn dzieli się na wiele rodzajów, a jednym z najbardziej popularnych laserów są lasery frakcyjne. Zabieg laserem frakcyjnym jest uważane za taki, który najszybciej umożliwiają pacjentowi powrót do całkowitej normalności, po zabiegu usuwania blizny. Można też te zabiegi podzielić na wykonywane:

 • Laserem frakcyjnym ablacyjnym – Lasery ablacyjne ogrzewają skórę i odparowują ją, zazwyczaj zapewniają też większą efektywność. Należy do niego między innymi: laser frakcyjny Mosaic (laser Mosaic usuwa blizny różnego rodzaju, służy w tym do laserowego usuwania rozstępów), laser harmony (stosowany głównie do leczenia blizn o niewielkim rozmiarze, a także do złagodzenia lub zlikwidowania przebarwień).
 • Laserem frakcyjnym nieablacyjnym – Te lasery frakcyjne ogrzewają skórę, jednak nie odparowują jej tak jak robią to lasery ablacyjne. Są uważane za bezpieczniejsze (szczególnie dla osób z ciemniejszą skórą) ale za to mniej efektowne. Należy do niego między innymi: laser frakcyjny resurfx (stosowany na przykład w przypadku usuwania blizn potrądzikowych).

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? - Metody usuwania blizn laserem

Istnieją jednak też inne metody na szybkie usuwanie blizn. W dziedzinie usuwania blizn specjalizują się między innymi profesjonaliści kliniki The Beauty Doctors, którzy gwarantują fachową poradę i w przypadku leczenia blizn laserem, oferują metodę leczenia blizn nowoczesnym laserem, który wywołuje całkowitą przebudowę skóry falami elektromagnetycznymi. Jest to Radiofrekwencja mikroigłowa. Ta metoda daje możliwość kompleksowego usuwania blizn, poprzez pobudzenie procesów regeneracji skóry i przebudowy struktur kolagenowych. Taki zabieg jest rekomendowany dla osób chcących na dłużej zachować młodą skórę ale też w przypadku leczenia przebarwień, blizn po trądziku, a także blizn pooperacyjnych.

 

Chirurgiczne usuwanie blizn – w jakiej sytuacji?

Istnieje również możliwość chirurgicznego usunięcia blizny. Są to jednak sytuacje, które zalecane są tylko w sprecyzowanych przypadkach. Przede wszystkim, są to najczęściej blizny przerostowe w których gojeniu nie widać poprawy. Taki zabieg może być jednak wykonany dopiero po minięciu tak zwanego okresu minimalnego, czyli 6 miesięcy od urazu.

Usuwanie blizn chirurgicznych polega na rozcięciu jej i ponownym zszyciu. Przy takich zabiegach chirurgicznych stosuje się możliwie najcieńsze nici. Chirurgiczne usuwanie blizn czasami znacznie poprawia kondycję skóry, jednak efekty są za każdym razem nie do końca możliwe do przewidzenia. Niestety, trzeba brać pod uwagę fakt, że ponownie może pojawić się ten sam problem.

Chirurgiczne usuwanie blizn - w jakiej sytuacji?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zabiegów na https://thebeautydoctors.pl/oferta

 Jak przeprowadzamy usuwanie blizn laserem?

Usuwanie blizn rozpoczyna demakijaż i dokładne oczyszczenie skóry. Następnie podawane jest miejscowe znieczulenie. Usunięcie blizny laserem może spowodować u pacjenta lekki ból, jednak głównie jest to po prostu dyskomfort i poczucie szczypania, choć jest to oczywiście kwestia indywidualna. Warto też dodać, że standardowe usuwanie blizn składa się z serii zabiegów, najczęściej 5 lub 6.

Po zabiegu należy też zadbać o odpowiednią pielęgnacje, ponieważ ona również ma wpływ na końcowe efekty laserowego leczenia. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się nieprzyjemne objawy, takie jak obrzęk, zaczerwienienie i sucha skóra. Trzeba stosować wyznaczone, odpowiednie preparaty, w tym kremy łagodzące, aby ograniczyć te dolegliwości i jednocześnie pozytywnie wpłynąć na końcowy efekt terapii usuwania blizn. Po zabiegu usuwania blizn należy unikać bezpośredniego narażenia na działanie promieni słonecznych, a także pić większe ilości wody mineralnej. Pełna regeneracja skóry po laserowym leczeniu blizn może trwać nawet do 6 miesięcy.

 

Leczenie blizny laserem – wskazania i przeciwskazania

Usuwanie blizn warto rozważyć w przypadku chęci pozbycia się wielu rodzajów blizn, w szczególności blizn potrądzikowych i urazowychUsuwanie blizny laserem wskazane jest też dla osób myślących nad zabiegiem usuwania rozstępów. Taka metoda usuwania blizn nowoczesnym laserem pozwala pozbyć się nawet wieloletnich kompleksów. Usuwanie blizn przynosi więc często ogromną ulgę i zwiększa pewność siebie.

 

Warto usuwać blizny, które są powodem do dyskomfortu, jednak nie dla wszystkich i nie dla osób w każdej sytuacji, takie nowoczesne metody usuwania blizn są wskazane. Usuwania blizn unikaj przede wszystkim podczas:

 • Ciąży,
 • Choroby nowotworowej skóry,
 • Stosowania leków światłouczulających

 

Rezultaty usuwania blizny laserem

Trzeba liczyć się z tym, że laserowe leczenie blizn nie zawsze jest w stanie całkowicie usunąć niedoskonałości, jednak z pewnością wybierając zabieg laserem możemy liczyć na największą redukcję widoczności blizn. Znaczące efekty usuwania blizn laserem zauważono nawet w przypadku blizn przerosłych i głębokich blizn.

Rezultaty usuwania blizny laserem

Efekty zabiegu to przede wszystkim bardziej ujednolicona i wypełniona skóra, a także ogólny bardziej korzystny i zdrowy jej wygląd i to już po pierwszej serii, jednak po czasie efekty zabiegu widoczne są coraz wyraźniej. Końcowy efekt zaś widoczny jest mniej więcej po 3 miesiącach od ostatniego zabiegu.

 

Laserowe leczenie – ile kosztuje usuwanie blizn?

W przypadku laserowego leczenia blizn koszty uzasadnione są w dużej mierze od rodzaju blizny, a także miejsca na jakiej się ona znajduje, każdy przypadek jest więc często wyceniany indywidualnie. Pojedyncza blizna to najczęściej koszt około 400 złotych. Z kolei za blizny potrądzikowe, pokrywające całą twarz możemy spodziewać się ceny 600 złotych, w przypadku już samych policzków czy też czoła koszt będzie niższy bo około 400, 300 złotych. Cena usunięcia rozstępów również jest bardzo zróżnicowana. W przypadku bioder, pośladków czy ud może to być około 600 złotych, a z kolei w przypadku brzucha już około 800 złotych.

 

Podsumowanie zabiegów laserowych usuwania blizn

Laserowa redukcja blizn to niezbyt bolesna i nowoczesna metoda usuwania uciążliwych niedoskonałości, co też czyni ją jedną z najchętniej wybieranych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. W efekcie zabiegu blizny możemy znacznie zmniejszyć jej widoczność i poprawić ogólną kondycję skóry, przywracając jej też bardziej jednolity kolor lub wygładzając po ranach, na przykład trądzikowych. Efekty leczenia blizny są zazwyczaj bardzo zadowalające, choć proces gojenia po zabiegu trwa nawet parę miesięcy, a na końcowe rezultaty trzeba czekać nawet i do pół roku.

Podsumowanie zabiegów laserowych usuwania blizn

Istnieje również wiele metod na laserowe usuwanie blizn, dzięki czemu w łatwy sposób każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.