Oczyszczanie wodorowe twarzy

Medycyna estetyczna Olsztyn poleca zabiegwodorowego oczyszczania twarzy

W obecnych czasach rynek usług kosmetologicznych przeżył duży rozwój. Ogrom oferowanych usług oraz ich zwiększające się bezpieczeństwo pozwalają ludziom na poddawanie się różnym zabiegom. Dla wielu osób akceptowalny wygląd może być źródłem pewności siebie, a przede wszystkim – dobrego samopoczucia. Rozwój tej dziedziny nauki jest więc świetną informacją dla wszystkich, którzy rozważają wybrane przez siebie zabiegi. Zadbana cera to efekt pożądany przez wielu ludzi niezależnie od płci, a zabiegi wodorowego oczyszczania twarzy mogą pomóc osiągnąć pożądany efekt.

Oczyszczanie wodorowe twarzy – na czym polega?

Sam zabieg można również spotkać pod innymi nazwami takimi jak terapia wodorowa czy peeling wodorowy. Jest to zabieg, który ma na celu poprzez zastosowanie najnowszej technologii wtłoczenie poprzez wysokie ciśnienie aktywnych cząsteczek wodoru w skórę. W kontekście zabiegu należy zapoznać się również z tematyką wolnych rodników RFT. Dyskusja na ich temat jest wielokrotnie podejmowana w kontekście zachowania odpowiedniej urody, pożądanego młodego wyglądu oraz zabiegów kosmetologicznych. Same rodniki RFT to reaktywne formy tlenu, które są indywiduami chemicznymi, które posiadają w swoim składzie atomy tlenu i zdolne są do uczestniczenia w różnych reakcjach chemicznych, które mają wpływ na metabolizm oraz starzenie się żywych organizmów. Jak należy odnotować – są one niezmiernie potrzebne w przebiegach wielu procesów komórkowych, aczkolwiek z upływem lat w organizmach powstaje ich coraz więcej. W kontekście estetyki wyglądu jest to niestety niepożądane. Nadmiar RFT wpływa destrukcyjnie na lipidy, białka oraz kwasy nukleinowe zawarte w komórkach. Zauważalnym efektem takie stanu rzeczy jest starzejąca się skóra. Poprzez nadmiar RFT może ona stracić swoją naturalną jędrność, zdrowy kolor, a nawet napięcie i pożądaną świeżość. Taki sposób działania ludzkiego organizmu powoduje, że osoby, którym zależy na zachowaniu młodego i estetycznego wyglądu twarzy powinny rozważyć oczyszczanie wodorowe twarzy jako zabieg, któremu się poddadzą. Najnowsza technologia pozwala na wtłaczanie mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru w skórę. To doprowadzi do wiązania wolnych rodników RFT. Technologia elektroporacji pozwala na bezinwazyjny zabieg w stylu mezoterapii. Połączone cząsteczki aktywnego wodoru oraz rodników RFT prowadzą do wytwarzania sie działających korzystnie wody oraz tlenu. Sposób wtłaczania cząstek wodoru jest oparty o zastosowanie elektrycznych impulsów, które mają za zadanie wytworzenie mikrokanałów pełniących funkcję drogi pozwalającej na wtłoczenie substancji. Dobrą informacją dla wszystkich osób pożądających ten zabieg jest fakt, że medycyna estetyczna Olsztyn jest w stanie zapewnić dostępność tego zabiegu dla wszystkich zainteresowanych.

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn zaprasza na zabiegi pielęgnacyjne i przeciwstarzeniowe

 

Przebieg zabiegu wodorowego oczyszczania twarzy

Aby przedstawić przebieg omawianego zabiegu kosmetologicznego należy podzielić go na kilka etapów, które pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu. Oczyszczanie wodorowe twarzy można opisać następująco:

  • Etap 1 – głównym zadaniem na tym etapie zabiegu jest zneutralizowanie wolnych rodników RFT poprzez związanie ich z dostarczonymi cząstkami wodoru, tak aby skóra mogła otrzymać pożądany przez nią wodę oraz tlen,
  • Etap 2 – na tym etapie ważne jest usuwanie obumarłych warstw naskórka. Proces ten nazywa się eksfoliacją, która usuwa obumarłe komórki, które mogłyby spowodować nieskuteczność działania aktywnej substancji,
  • Etap 3 – polega na dotlenieniu. Taki zabieg ma ułatwić wprowadzenie antyoksydantów. Cyrkulacja i absorpcja aktywnych substancji jest wspomagana przez tlen. Na tym etapie stymuluje się również wytwarzanie elastyny i kolagenu,
  • Etap 4 – ma na celu wprowadzenie na obszarze podlegającym zabiegowi antyoksydantu. Jego zadanie to zabezpieczanie skóry, przed ponownym wytwarzaniem się wolnych rodników RFT oraz przed potencjalnymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  • Etap 5 – polega na wtłoczeniu antyoksydantu do przestrzeni międzykomórkowej w głębokie warstwy skóry. Dokonuje się tego dzięki głowicy emitującej ultradźwięki. Jej działanie powoduje drgania komóre, które z kolei pozwalają na relaksację mięśni oraz ich odprężenie. Dodatkowo pobudzają krążenie krwi oraz limfy. Samemu zabiegowi towarzyszy również efekt termiczny. Takie działania mają na celu osiągnięcie lepszego metabolizmu oraz regeneracji komórek.
  • Etap 6 – to przeprowadzenie liftingu, który wykorzystuje bipolarną falę radiową. Takie działanie to zabieg anty-aging. Efekt uzyskany w sposób termiczny ma na celu stymulację tkanek oraz włókien kolagenowych, które pozwolą na poprawę elastyczności i wygładzenie skóry.

Sam zabieg dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii jest przystępny i łatwy do zrozumienia w swoim działaniu. Wszystkie osoby zainteresowane poprawą wyglądu twarzy mogą skorzystać z faktu, iż medycyna estetyczna Olsztyn jest w stanie umożliwić każdemu przeprowadzenie tego zabiegu. Jego zaletą jest fakt, że jest on nieinwazyjny. Wielu klientów martwi się o przebieg oraz konsekwencje wszelkich zabiegów ingerujących w estetykę ciała, jednak wodorowe oczyszczanie twarzy jest bezpieczną odpowiedzią dla wszystkich, którzy chcą poprawić wygląd skóry twarzy.

 

Skuteczne zabiegi kosmetyczne w gabinecie medycyny estetycznej

 

 

Co to jest AZS? Sprawdź w naszym artykule!

 

 

 

Skuteczność zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej ważnym pytaniem, który pojawia się w głowie potencjalnego pacjenta jest – czy zabieg aby na pewno jest skuteczny? Warto odnotować, że dokładne oczyszczenie to absolutna podstawa i nieunikniony wstęp do dalszych dobroczynnych działań dla naszej urody. Oczyszczanie wodorowe twarzy pozwala na uzyskanie kompleksowego efektu oczyszczenia oraz liftingu. Rezultaty można zaobserwować już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, ponieważ dostarcza on skórze nie tylko samo oczyszczenie, ale również optymalne nawilżenie, odświeżenie oraz regenerację i poprawienie elastyczności. Zabieg działa również dobroczynnie i kojąco na problematyczną skórę.  Zabieg eliminuje szkodliwe wolne rodniki co prowadzi do wielu korzystnych efektów. poprawa elastyczności, gęstości oraz jędrności skóry to ważne wizualne różnice. Oczyszczanie wodorowe twarzy pozwala również na wyrównanie kolorytu skóry i redukcję przebarwień. Sam zabieg przynosi również długoterminowe korzyści dla skóry, które nie są widoczne z zewnątrz, a są niezbędna dla zachowania zdrowej twarzy. Zwiększenie metabolizmu skóry, stymulacja powstawania włókien kolagenowych, oczyszczanie porów oraz regulacja wydzielania sebum to zalety, które bezpośrednio poprawiają jakość skóry, ale również pozwolą na zachowanie jej na zdecydowanie dłużej. Aby otrzymać więcej informacji oraz pomoc w przygotowaniu i realizację zabiegu warto odwiedzić stronę  gabinetu medycyny estetycznej w Olsztynie.

Wskazania do zabiegu

Ważnym faktem jest świadomość, że ten zabieg o szerokim zastosowaniu jest zalecany zarówno mężczyznom jak i kobietom. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i zalecany również dla osób o cerze wrażliwej, naczynkowej oraz trądzikowej. Warto rozważyć skorzystanie z niego w przypadku gdy pojawiają się oznaki przedwczesnego starzenia, za które odpowiedzialne mogą być wolne rodniki. Podstawą do skorzystania z zabiegu może być również zauważenie nadmiernego wydzielania sebum, ponieważ oczyszczanie wodorowe twarzy pozwala również na regulację takiego stanu rzeczy. Trądzik, powstawanie zaskórników oraz rozszerzone pory to kolejny powód, aby odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. Wśród dobroczynnych efektów można zaliczyć również wyrównywanie kolorytu skóry, a więc w przypadku problemów z tym aspektem zabieg może okazać się niezwykle pomocny. Osoby, które mierzą się z problemem cieni pod oczami to również grupa osób, która znajdzie ukojenie dzięki tej nowoczesnej technologii.

Oczyszczanie wodorowe twarzy to kompleksowy zabieg, który można przeprowadzić na każdym typie cery. Dodatkowo, jest to świetny wstęp do kolejnych zabiegów medycyny estetycznej. Oczyszczanie twarzy z pomocą wodoru można przeprowadzać niezależnie od pory roku oraz powtarzać seriami po upływie dwóch tygodni, bądź zgodnie z zaleceniami lekarza.

Klinika medycyny estetycznej Olsztyn wykona zabieg korekcji górnej i dolnej powieki

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Medycyna estetyczna Olsztyn oferuje przeprowadzenie kompleksowego zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy, który stawia na dostępność dla wszystkich bez efektów ubocznych, jednak warto zwrócić uwagę na małe spektrum przeciwwskazań, które mogą zablokować możliwość jego przeprowadzenia. W przypadku występowania aktywnych chorób skóry należy powstrzymać się od jego przeprowadzania. Ciężkie stany chorób przewlekłych takich jak cukrzyca czy nowotwory to również czynnik, który powinien wstrzymać decyzję o przeprowadzaniu zabiegu. Wszelka nadwrażliwość na prąd elektryczny oraz posiadanie rozrusznika serca wykluczają możliwość skorzystania z zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy. Takie przeciwwskazania wynikają z występowania w trakcie zabiegu ultradźwięków, prądów elektrycznych oraz fal radiowych, które są generowane podczas działania głowicy. Jeśli jednak nie występują żadne przeciwwskazania warto odwiedzić stronę gabinetu medycyny estetycznej w Olsztynie i rozważyć przeprowadzenie zabiegu.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia  dogodnego terminu wizyty.